Przejdź do treści

4 naturalne sposoby na piękne i lśniące włosy

Jeśli włosy są zadbane, stanowią walor potężniejszy niż strój, czy makijaż. Z drugiej jednak strony, gdy ich kondycja jest wątpliwa, mogą skutecznie popsuć tak misternie szlifowany wizerunek. Jak dbać o włosy, by już zawsze były naszym atutem?

W sklepach i drogeriach można znaleźć wiele produktów poprawiających wygląd włosów, jednak to naturalne metody ich pielęgnacji cieszą się obecnie największym zainteresowaniem:

  1. Masowanie skóry głowy

Częste masowanie głowy przyspiesza wzrost włosów. Rytuał najlepiej przeprowadzać podczas mycia głowy, używając do tego naturalnych olejków np. z kokosa. Masaż należy wykonać okrężnymi ruchami, za pomocą palców. Po kilku minutach spłukujemy włosy i delikatnie je rozczesujemy.

  1. Zdrowa dieta

Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego jak zawartość naszego talerza może wpłynąć na różne aspekty wyglądu zewnętrznego. W przypadku włosów warto wybierać takie składniki, które przyspieszą porost włosów i dodatkowo je wzmocnią.

Produkty, których nie może zabraknąć w diecie zdrowych włosów to: ryby, szpinak, brokuły, marchew oraz chude mięso. Numerem jeden na naszej liście są jednak jajka – to dzięki nim włosy są silniejsze, grubsze i bardziej lśniące.

  1. Domowa maseczka z jajka

Jeśli jajka działają pozytywnie na jakość naszych włosów, to warto dostarczać je nie tylko od wewnątrz, ale także od zewnątrz. Wystarczy rozbić jedno jajko, zmieszać białko z żółtkiem, a następnie wetrzeć tak przygotowaną maseczkę w skórę głowy. Po około 15 minutach głowę można spłukać letnią wodą (lub umyć szamponem).

Jajko działa odżywczo na cebulki włosów, co ma zapobiec ich wypadaniu. Można spróbować także różnych wariantów maseczki z jajka:

– Nawilżenie włosów: żółtko, drożdże, oliwa z oliwek oraz miód
– Lśniące włosy: jajko, miód, majonez, awokado

  1. Siła dobrych nawyków

Małe elementy tworzą wielką układankę. Zwykle przeceniamy wartość gotowych rozwiązań, nie zauważając jak ważne są drobne, codzienne czynności. O czym warto pamiętać na co dzień, aby cieszyć się dobrą kondycją włosów?

  • Regularne podcinanie końcówek
  • Zmniejszenie temperatury w lokówce lub prostownicy
  • Unikanie suszarki (w miarę możliwości)
  • Mycie głowy co 2-3 dni (zapobiega nadmiernemu wydzielaniu sebum)
  • Stosowanie odżywki do włosów (zwłaszcza tej wykonanej samodzielnie)

Piękne i zadbane włosy może mieć każdy – nie tylko gwiazdy ze szklanego ekranu. Dobra wiadomość jest taka, że można uniknąć zarówno wysokich wydatków na kosmetyki do włosów jak i wielu godzin spędzonych na ich samodzielnej pielęgnacji. Wystarczy kilka minut dziennie i parę skutecznych technik, by poprawić kondycję swoich włosów i zachwycać ich wyglądem każdego dnia.