Przejdź do treści

Najpopularniejsze mity na temat odchudzania

trening

Czy słyszeliście o cudownych dietach, które pozwolą schudnąć w tydzień? Albo o sposobach, dzięki którym mięśnie będą rosły, ciało stanie się smuklejsze, a paczka czipsów pozostanie w ręku? Jeśli kiedykolwiek uwierzyliście w takie obietnice, to ten tekst jest właśnie dla Was. Obalamy mity na temat odchudzania.

Najpopularniejsze mity na temat odchudzania

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie chciałaby wyglądać olśniewająco. Smukła sylwetka, szczupłe i umięśnione ciało to marzenie wielu. Zazwyczaj przygodę z odchudzaniem zaczynamy od poszukiwań internetowych. Ponieważ temat jest bardzo popularny, na pewno zdarza nam się również słyszeć bardzo dużo od znajomych. Oczywiście każdy ma inną teorię.

Na przestrzeni lat, ciągle słyszymy o nowych badaniach, które udowodniły kolejną rzecz lub zdementowały inną, a także o coraz to nowych sposobach na szybkie i efektywne odchudzanie. Z tego względu pojawiło się bardzo dużo mitów dotyczących odchudzania. Chcielibyśmy dzisiaj obalić kilka z nich, a także napisać jakie suplementy diety i naturalne sposoby pozwalają zrzucić zbędny balast. Na początek zajmiemy się teoriami wyssanymi z przysłowiowego palca.

odchudzanie

TŁUSZCZ TO ZŁO

Od zawsze mówiło się o tym, że tłuste jedzenie to złe jedzenie. Mięso, orzechy, a także warzywa takie jak awokado, to wysokokaloryczne pożywienie, które należy porzucić, żeby szybciej zgubić nadwagę.

To nie prawda. Jeśli coś skutecznie pomaga nam w odchudzaniu, to właśnie tłuszcze. Należy wybierać po prostu te wartościowe i nasycone. Masło klarowane, olej kokosowy nierafinowany, oliwa z oliwek na zimno, świeże mięso, jajka i orzechy – to elementy, które pozwolą dostarczyć odpowiednią ilość zdrowych tłuszczy, tak by organizm nie magazynował ich wewnątrz organizmu na czarną godzinę.

JEDZ TYLKO…

Na pewno słyszeliście także o dietach, które polegają na jedzeniu samych warzyw albo kiszonej kapusty lub wyłącznie sałaty z cytryną. Propagatorzy tej idei chwalą się niesamowitymi efektami, uzyskanymi w bardzo krótkim czasie.

Nie można odmówić tej metodzie działania, jest ona jednak bardzo krótkotrwała i może mieć negatywne skutki dla zdrowia i samopoczucia. Organizm do życia potrzebuje witamin, minerałów, tłuszczy, a także węglowodanów.

Jeśli zdecydujemy się na odchudzanie za pomocą jedzenia jedynie warzyw, po kilku tygodniach na pewno zaobserwujemy efekt, jednak będziemy rozdrażnieni, bez energii, a przede wszystkim jak stanowią badania psychologów, w bardzo krótkim czasie powrócimy do starej wagi, nie potrafiąc wytrzymać presji związanej z restrykcyjnymi zasadami.

zdrowa żywność

DIETA MJ

Rozwinięcie tego skrótu, to jedz mniej. Znana jest oczywiście bardziej kolokwialna wersja tej diety, jednak chodzi tu o zasadę działania. Często słyszy się, że aby schudnąć należy ograniczyć ilość spożywanego jedzenia, gdy w rzeczywistości potrafi być dokładnie odwrotnie.

Podobnie, jak w przypadku spożywania tłuszczu, jeśli nie dostarczamy odpowiedniej ilości pożywienia dla organizmu, przechodzi on w stan awaryjny. Na czym to polega? Jesteśmy skonstruowani tak by przetrwać jak najdłużej, zatem kiedy przestajemy jeść systematycznie i  wystarczająco dużo, komórki tłuszczu zaczynają gromadzić się pod skórą, by wykarmić organizm kiedy pożywienia zabraknie. W efekcie czego, nie możemy zgubić tkanki tłuszczowej.

GENETYKA

Kolejnym mitem, który często można usłyszeć, jest narzekanie na swoją genetykę i obwinianie jej o to, że mamy nadwagę lub zbyt dużą ilość tkanki tłuszczowej. Oczywiście, różne stany chorobowe i zaburzenia hormonalne mogą stanowić mocną przeszkodę w odchudzaniu. Jeśli chodzi zaś o genetykę – jest to jedynie wymówka.

Nie oznacza to, że każde ciało zachowuje się jednakowo. Zdarzają się osoby, które urodziły się z przemianą materii pozwalającą na opychanie się słodyczami i utrzymanie płaskiego brzucha i takie, które tyją od zjedzenia jednego pączka.

Jeśli należycie do tej drugiej grupy, nie traktujcie tego jak powód, by spędzić życie w niezadowoleniu z własnego ciała. Trzeba po prostu postarać się bardziej i zagryźć zęby. Dobra suplementacja, trening fizyczny i zbilansowana dieta połączona z cierpliwośćią to gwaranty sukcesu.

Kilka “prawdziwych” mitów

SUPLEMENTACJA

Dobra, naturalna suplementacja może pomóc w odchudzaniu. Weźmy pod uwagę na przykład Plastry Sliminazer, które pomogą przyspieszyć metabolizm, Ketominal Slim – tabletki pomagające osiągać stan ketozy albo Lineashape – rozpuszczalne kapsułki na odchudzanie, które wspomagają trawienie.

Dlaczego wspominamy właśnie te suplementy? Zarówno Plastry Sliminazer, Ketominal Slim i Lineashape to preparaty, które zostały oparte wyłącznie na ziołach i naturalnych ekstraktach, zatem oprócz skutecznego działania, są także bardzo bezpieczne.

ZDROWIE W ŁYŻCE

To stare powiedzenie nadal się sprawdza. Mowa tu o tym, że wszystko jest dla ludzi, należy jedynie zadbać o ilość. Gwarantujemy Wam, że nikt z nadwagą nie zawdzięcza jej jednemu kawałkowi ciasta, raz na dwa tygodnie. Nie należy przyrzekać sobie, że nigdy w życiu nie zjemy już żadnego batonika lub nie wypijemy słodkiego napoju, ponieważ takie postanowienia są strasznie ciężkie do utrzymania.

Lepiej nie pozbywać się swoich ulubionych przekąsek, a jedynie kontrolować ich ilość. Nie uwierzycie, jakie to potrafi przynieść efekty, zaledwie po kilku tygodniach.

RUCH TO ZDROWIE

Zdrowie i skuteczne odchudzanie. Ten frazes zdążył się już kilka razy zestarzeć, jednak jego prawdziwość nie znika. Nie sposób wymienić tu wszystkich pozytywnych skutków dbania o ruch, dlatego powiemy tylko, że półgodzinny spacer potrafi spalić nawet  do 300 kalorii.