Przejdź do treści

Od czego zacząć odchudzanie? Jakich zasad należy przestrzegać

redukcja wagi

Wiele artykułów w sieci zaczyna się od słów: sprawdzone sposoby na odchudzanie. Właściwie jest tego tak wiele, że nie wiemy czy jednemu człowiekowi starczyłoby życia, na przeczytanie wszystkich tych porad. Co jest w tym najgorsze? Wszystkie te porady różnią się od siebie. Nic w tym dziwnego, w końcu nawet opinie naukowców na temat odchudzania różnią się od siebie.

Co rok wychodzą nowe badania, które mówią o tym, że tłuszcz to jedyna dobra broń przeciw nadwadze, a rok później publikowane są kolejne testy, które zaświadczają, że jest dokładnie odwrotnie. Czym więc, będzie różnił się ten artykuł?

Wrócimy do postaw i przedstawimy informację, co do których zgadzają się nawet specjaliści na najwyższych szczeblach. Wykorzystajcie poniższe kroki i już nigdy nie będziecie czuli się zawstydzeni przy znajomych na plaży. To co? Zaczynamy?

owoce na desce do krojenia

ILOŚĆ KALORII

Pierwsza podstawowa rzecz, to ilość spożywanych kalorii. Sposoby na odchudzanie mogą być różne, ale to zasada stara jak świat, która nie zmienia się do dzisiaj. Chodzi o to, że ilość przyjmowanych kalorii musi być mniejsza, niż nasze dzienne zapotrzebowanie. To właśnie taki deficyt powoduje szybką redukcję wagi. Jak go obliczyć? Wystarczy skorzystać z darmowych kalkulatorów dostępnych online.

Na dłuższą metę, oczywiście ma także znaczenie skąd pochodzą kalorię. Każdy posiłek powinien być bogaty w białko i witaminy. Można także użyć naturalnych suplementów diety, przyspieszających metabolizm.

Dobrym wyborem dla kogoś, kto nie lubi kapsułek, będą na przykład plastry Sliminazer. To preparat zawierający tylko naturalnie składniki, kótry ułatwia trawienie i przyspiesza redukcję wagi. Plastry Sliminazer są bezpieczne i proste w użyciu.

NAGRODA ZA SILNĄ WOLĘ

Niestety skuteczne odchudzanie i szybka redukcja wagi, nie zawsze idą w parze. Wszyscy, którzy zaczynają swoją przygodę ze spalaniem tkanki tłuszczowej, sięgają po sposoby na odchudzanie, które mają zagwarantować jak najszybszy efekt. Finałem takiej kuracji są często imponujące wyniki na wadze, ale jest jeden problem.

Jeśli nałożymy na siebie zbyt dużą restrykcje jedzeniową i życiową, w pewnym momencie pękniemy psychicznie, a waga wróci ze zwiększoną siłą. Wystąpi tak zwany efekt jojo. Zarówno naukowcy jak i dietetycy, uważają, że raz na jakiś czas powinniśmy nagradzać swoją silną wolę. Pizza? Wino? Czekolada? Czemu nie! Takie przekąski, stosowane oczywiście rozsądnie i nie częściej niż raz w tygodniu, pozwolą osiągać długoterminowe cele i skuteczne odchudzanie.

TRENING

Przedstawiamy kolejny fakt, z którym nikt się nie kłóci. Trening to zaledwie 30%. Zarówno jeśli chodzi o budowanie masy, jak i gubienie zbędnych kilogramów. Najbardziej liczy się to jakie makroskładniki oraz ile kalorii, finalnie ląduje na talerzach.

Nie mniej, aktywność fizyczna jest bardzo zdrowa i będzie miała bardzo duży wpływ na przyspieszenie efektów odchudzania. Szybka redukcja wagi będzie więc na pewno zauważona u tych, którzy połączą dietę ze sportem.

Nie musimy od razu kupować karnetu na siłownię. Wystarczy zacząć wprowadzać małe zmiany. Wybieraj schody zamiast windy, spacerować, jeździć na rowerze, czy trenować co rano, przez jedynie 10 minut. Takie małe rzeczy, na przestrzeni kilku miesięcy, przyniosą wielkie efekty.

mężczyzna wchodzący po schodach

SZTUCZKI UMYSŁU

Motywacja i silna wola – to niezbędne składniki każdego odchudzania! To właśnie nasze nastawienie będzie tutaj kluczowe. Co zatem zrobić, by jak najdłużej wytrwać w swoich postanowieniach i nie zmarnować wypracowanych do tej pory efektów?

Na początek przyda się chwila refleksji. Warto wygospodarować trochę czasu tylko dla siebie i usiąść przy biurku z kartką. Trzeba sobie zadać kilka poważnych pytań. Dlaczego, tak naprawdę, chcę schudnąć? Do czego jest mi to potrzebne? Czego chce uniknąć?

Takie pytanie, zadane sobie w szczery sposób, mogą być bardzo emocjonujące. Zapiszcie swoje odpowiedzi i patrzcie na kartkę za każdym razem, kiedy będziecie mieli ochotę zerwać z dietą lub sięgnąć po coś słodkiego, częściej niż powinniście.

Wiele z nas inspiruje się także cytatami, ludźmi sportu i kultury – warto zebrać to wszystko w jeden motywacyjny zbiór i odświeżać raz na jakiś czas. To dodaje nam siły i pomoże osiągnąć wymarzone efekty!

Podsumowanie

Ten artykuł, nie poradził Wam co jeść, ani czego unikać. Ale powiedzmy sobie szczerze – dobrze wiedzieć co jest dobre dla organizmu, a co nie jest. Ważna jest konsekwencja działania. Pewien specjalista w sprawach odżywiania powiedział ostatnio, że jest jedna, najlepsza dieta odchudzająca. To taka, której się trzymamy. W tym tkwi dużo prawdy. Dlatego niezależnie od tego, na jaką kurację odchudzającą się zdecydujecie, ważne aby wytrwać w niej jak najdłużej.

Jeden miesiąc. Tylko 30 dni Waszej pracy, wystarczy aby zobaczyć duże efekty przed lustrem i na wadze. Pamiętacie jak szybko zleciał ostatni kwartał? Może warto więc wreszcie zainwestować choć te 30 dni i poczuć wielką satysfakcję? Powodzenia!