Przejdź do treści

Powszechne schorzenia i dolegliwości – jak sobie z nimi radzić?

kobieta z bolącą stopą

Kiedy jesteśmy przeziębieni, chcemy walczyć z nadwagą, szukamy sposobów na większe piersi i wyższą sprawność seksualną – internet aż huczy. Możemy znaleźć mniej lub bardziej przydatne treści, jednak jest ich tak wiele, że na pewno uda się trafić w końcu na coś wartościowego. Co z pozostałymi schorzeniami, które są bardzo powszechne, jednak dużo mniej popularne?

Postanowiliśmy zebrać trzy schorzenia, które mogą skutecznie utrudniać życie i mieć znaczący wpływ na dobre samopoczucie i zdrowie, jednak nie są często opisywane. Dlaczego? Większość treści artykułów w internecie wyznaczają obecne trendy, a także istnieją oczywiście poważniejsze problemy niż chrapanie. Czy to jednak oznacza, że powinniśmy lekceważyć tego typu przypadłości? Zdecydowanie nie!

Spójrzmy na trzy przypadłości, które dość często dają się we znaki. Postaraliśmy się opisać ich przyczyny, a także domowe sposoby kuracji i naturalne suplementy diety, które mogą stanowić dobre rozwiązanie.

kobieta zatykająca uszy

SZUMY USZNE

Jednym ze schorzeń, które może stanowić dużą przeszkodę w codziennym życiu, są szumy uszne. To uciążliwy jednostajny dźwięk, który może przypominać szumenie muszli. Do tego odczuwalny jest nacisk na wewnętrzną część ucha. Może to powodować ból głowy i rozdrażnienie, a także objawiać się problemami z zasypianiem.

Przyczyną takiego schorzenia jest najczęściej zbyt duże nastawienia na hałas w warunkach pracy. Problem mają zatem, zazwyczaj pracownicy budowy, ale także radiowcy i aktorzy lub piosenkarze, którzy dużo czasu spędzają w słuchawkach na uszach.

Dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o domowe warunki, będzie wszelka próba ograniczenia głośnej muzyki czy zbyt wysokiego poziomu głośności telewizora, a także odstawienie na jakiś czas słuchawek i stoperów, które mogą pogarszać objawy.

Polecamy także sprawdzić naturalny suplement diety, jakim są tabletki Auresin. Zawierają dużą ilość witamin i substancji, które pozwalają na swobodny przepływ krwi w obrębie narządu słuchu. Auresin działa szybko i nie doprowadza do efektów ubocznych.

CHRAPANIE

Nie każdy wie, ale chrapanie ma swoje fizyczne wytłumaczenie. To zwiotczałe mięśnie krtani, które skutecznie blokują dostęp odpowiedniej ilości powietrza do dróg oddechowych. To wprawia je w drgania, które produkują dźwięk nazywany chrapaniem.

Przyczyn może być wiele. Czasami chrapanie pojawia się naturalnie z wiekiem, często jest jednak wynikiem złego ustawienia głowy i żuchwy podczas snu, a także nadużywania alkoholu oraz nikotyny.

Jak poradzić sobie z tym niewygodnym schorzeniem? Proponujemy dwa sposoby. Pierwszy z nich może okazać się trudniejszy od drugiego, lecz jest bardzo skuteczny i nie potrzebujemy żadnych dodatkowych narzędzi. Zdrowa dieta bogata w witaminy, a także odstawienie alkoholu i nikotyny, bardzo pozytywnie wpłynie na mięśnie krtani, zapewniając spokojny sen.

Można także spróbować wykorzystać Snoril. Jest to specjalnie wykonana maska, której zadaniem jest utrzymanie mięśni żuchwy i głowy, w odpowiednim miejscu. Producent zapewnia szybkie efekty działania, a użytkownicy twierdzą, że materiały z jakich jest zrobiony Snoril, nie blokują dostępu powietrza do skóry głowy.

chrapiący mężczyzna

HALUKSY

To duże utrapienie każdej osoby, która miała z nimi doczynienia. Haluksy to nieprawidłowość budowy stopy, która objawia się dużym uwypukleniem powstającym równolegle do podeszwy stopy, nieco poniżej dużego palca. Jest to bolesne podczas chodzenia, a także sprawia trudności w doborze i ubieraniu obuwia.

Specjaliści nie do końca znają powody, dla których powstają haluksy. Jako jedne z wielu przyczyn podawane są uwarunkowania genetyczne, a także przede wszystkim długotrwałe noszenie niewygodnego obuwia.

Istnieją domowe sposoby na walkę z haluksami. Zaliczamy do nich kąpiele stóp przy użyciu soli Epsom (minimum 20 minut), a także codzienne kąpiele z użyciem ruty zwyczajnej, która ma działanie przeciwbólowe i kojące.

Można także spróbować korektora Vellafoot. To nowoczesna konstrukcja, którą wielu użytkowników polubiło za szybkie działanie i bezproblemowe zastosowanie. Vellafoot stanowi bardzo dobrą alternatywę, w stosunku do operacji, nie tylko ze względu na niskie koszty zakupu w porównaniu do zabiegu, ale także ze względu na ograniczenie możliwych komplikacji.

Czy warto spotkać się ze specjalistą?

Podsumowując, zastosowanie powyższych metod może przynieść bardzo dobre efekty i ulżyć nam i naszym domownikom (mowa o chrapaniu) w wielu dolegliwościach. Zawsze jednak warto obserwować swój organizm i pamiętać, że nawet niewinne objawy mogą prowadzić do poważniejszych chorób.

Dlatego uważamy, iż naprawdę warto spróbować domowych sposobów leczenia i naturalnych suplementów diety, jednakże jeśli sprawy przybiorą poważniejszy obrót, powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do specjalisty. Otrzymamy nie tylko profesjonalną pomoc, ale także spokojną głowę.