Przejdź do treści

Przeciwdziałanie cukrzycy – dieta, suplementacja

suplementy przy cukrzycy

Cukrzyca dotyka już ponad 340 milionów osób w różnym wieku, na całym świecie. Jeśli zostaliście dotknięci jej skutkami, lub chcecie zastosować skuteczną profilaktykę, czytajcie dalej! Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów przeciwdziałania cukrzycy.

 

Dlaczego powinniśmy blokować rozwój cukrzycy

Cukrzyca, w kilku słowach, to choroba, która polega na powstawaniu zjawiska hiperglikemii. Oznacza to, że poziom cukru w organizmie staje się niebezpiecznie wysoki, ponieważ trzustka nie jest w stanie produkować odpowiedniej ilości insuliny, która panuje nad odpowiednim działaniem gospodarki glukozowej w naszym ciele.

Skutki tego schorzenia mogą być bardzo poważne. Zaawansowana cukrzyca może zaatakować oczy, naczynia krwionośne, a także doprowadzić do niewydolności nerek i serca. Dlatego niezależnie od tego, czy choroba dotknęła nas bezpośrednio, lub chcemy zastosować skuteczną profilaktykę, warto spróbować kilku prostych sposobów, które ograniczają skutki i możliwość występowania choroby.

 

Jakie suplementy diety mogą pomóc

Na rynku znajdziemy wiele suplementów diety, dedykowanych by zmniejszać objawy i blokować rozwój cukrzycy. Jak zawsze polecamy te naturalne, bez dodatków chemicznych. W celu znalezienia odpowiednich preparatów dla siebie, warto posiłkować się recenzjami i opiniami użytkowników. Takie zestawienia można znaleźć na przykład na Polskim Blogu Medycznym, a także na wielu specjalistycznych stronach związanych z dietetyką.

glukometr

Naturalnie, ale w tabletce

Jednym z lepszych preparatów, wydaje się być Sugarept. Nie zawiera żadnych chemicznych substancji. Według specjalistów, a co ważniejsze, również według użytkowników, nie wywołuje skutków ubocznych. Osoby, które stosowały Sugarept piszą o poprawie samopoczucia, zaledwie po kilku tygodniach stosowania. Dlaczego im wierzymy?

Na Polskim Blogu Medycznym, przeczytaliśmy dokładny skład preparatu, a następnie zrobiliśmy własny research, by zasięgnąć więcej informacji o każdym z elementów. W składzie znalazła się morwa biała, kozieradka, a także gorzki melon oraz tajemniczo brzmiące ekstrakty z roślin: vilcacora i gymnema sylvestre. Wszystkie te elementy pomagają regulować poziom cukru we krwi, wzmacniają produkcję insuliny oraz pomagają utrzymać wagę w ryzach – co jest jednym z najważniejszych czynników zapobiegania cukrzycy.

 

Co jeść, żeby zapobiegać cukrzycy?

Niestety dane nie kłamią, ponad połowa osób dotkniętych cukrzycą cierpi również na nadwagę, która jest bardzo negatywnym czynnikiem, pogłębiającym objawy cukrzycy. Obok alkoholu, stresu i braku ruchu, jest wymieniana jako jedna z głównych przyczyn pojawienia się choroby. Pierwszą zasadą dietetyczną, przeciwdziałającą cukrzycy jest jedzenie regularne.

Duża ilość mniejszych porcji – od tego powinniśmy zacząć. Nie bez znaczenia jest także to co jemy. Należy unikać słodyczy, niezdrowych przekąsek, fast foodów, a także alkoholu. Wskazana jest duża ilość białka, pochodzącego z mięsa i nabiału, a także gotowane i surowe warzywa, błonnik i zdrowe tłuszcze, czyli na przykład awokado, oliwa z oliwek, masło klarowane lub olej kokosowy (koniecznie, nierafinowany).

Często wspomina się także o diecie śródziemnomorskiej, która jest wymieniana jako skuteczny bloker rozwoju cukrzycy. Co zawiera? Bogactwo warzyw, dobrych tłuszczy, ryby, owoce morza, sery i suszone owoce.

tabletki na cukrzyce

Ciało w ruchu, to zdrowe ciało

Specjaliści twierdzą także, że skuteczne zahamowanie cukrzycy to 150 minut ruchu tygodniowo. Może to być siłownia, może być bieganie, rower w lesie, a nawet szybki spacer. Ruch pozostaje jednym z najważniejszych elementów zapobiegania chorobie.

Czy chodzi jedynie o zablokowanie skutków nadwagi? Niekoniecznie, aktywność fizyczna ma także ogromny wpływ na wiele czynników wywołujących cukrzycę. Systematyczne treningi spowalniają starzenie się narządów, poprawiają działanie układu krwionośnego, a także mają wpływ na pozytywne działanie gospodarki glukozy.

 

Preparaty czy dieta i ruch?

Można by powiedzieć, że najlepiej wszystko na raz. Od zawsze słyszymy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Ta maksyma znajduje zastosowanie, również w temacie cukrzycy. Szczególnie, że znamy dobre sposoby przeciwdziałania chorobie.

Wszystkie elementy profilaktyki, które przedstawiliśmy powyżej, nie tylko sprawią, że objawy cukrzycy i możliwość jej występowania spadnie, ale także podniesie się ogólny stan zdrowia, a nasze samopoczucie będzie lepsze.

Preparaty blokujące objawy, też są dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że mają naturalny skład, a elementy receptury zostały dobrane tak, by ich działanie było skuteczne. Na pewno warto wypróbować, jak dany preparat sprawdzi się w naszym wypadku.

 

Szable w dłoń!

Pamiętajmy także o pozytywnym nastawieniu i dozie cierpliwości. Każdej kuracja, niezależnie od tego czy są to tabletki, dobra zbilansowana dieta, czy ruch fizyczny, wymaga trochę czasu. Lata niezdrowego jedzenia i braku sportu, nie dadzą się przecież odwrócić, w kilka tygodni. Warto jednak pamiętać, że nawet małe zmiany w nawykach, mogą przynieść ogromnie pozytywne efekty.