Przejdź do treści

Przedwczesny wytrysk – jak temu zaradzić?

co na przedwczesnywytrysk


Nawet co 3 mężczyzna ma problem z przedwczesnym wytryskiem. Skoro więc przypadłość ta zdarza się tak często, czemu tak niewiele mówi się o tym na głos?  Sprawdź co jest przyczyną Twojego problemu i przekonaj się w jaki sposób możesz kontrolować swój wytrysk.

O przedwczesnym wytrysku można mówić wtedy, gdy mężczyzna nie posiada kontroli nad własnym pożądaniem i osiąga satysfakcję seksualną wiele wcześniej niż zamierzał. Jest to rodzaj zaburzenia seksualnego, które uderza w każdego z partnerów, powodując przy tym frustrację i zniechęcenie.

Przedwczesny wytrysk – przyczyny

Przyczyną przedwczesnego wytrysku mogą być schorzenia takie jak: cukrzyca, przerost prostaty, zaburzenia pracy tarczycy, a także przewlekłe problemy z erekcją.

Duży wpływ na kondycję seksualną mężczyzny mają również czynniki psychologiczne: depresja, stres, lęk przed zapłodnieniem partnerki, nieregularne współżycie oraz niedostateczna pewność siebie. Problem z powstrzymywaniem wytrysku mają też często mężczyźni w wieku inicjacyjnym. Pierwszy kontakt seksualny jest dla nich nowym doświadczeniem, dlatego nie potrafią jeszcze panować nad swoimi reakcjami.

Przedwczesny wytrysk – sposoby opóźniania ejakulacji

Jeśli przyczyną przedwczesnego wytrysku nie są problemy zdrowotne, można skorzystać z pomocy domowych technik wspomagających opóźnienie ejakulacji. Wśród nich znajdują się na przykład ćwiczenia masturbacji metodą start-stop. Polega ona na wycofywaniu się z pieszczot tuż przed ejakulacją i kontynuowaniu ich po chwili przerwy. Jest to dobry sposób na poznanie własnego ciała i wyćwiczenie kontroli nad wytryskiem.

Mężczyznom, którzy mają problem z przedwczesnym wytryskiem odradza się długą grę wstępną oraz picie alkoholu tuż przed stosunkiem seksualnym.

Warto też przeprowadzić szczerą rozmowę partnerką na temat tego problemu, jego przyczyny oraz wzajemnych oczekiwań co do seksu. Uciekanie od tematu prowadzi najczęściej do narastania napięcia w związku i może spowodować całkowite zaniechanie współżycia.

Przedwczesny wytrysk – leczenie specjalistyczne

Ścieżka leczenia przedwczesnego wytrysku jest uzależniona od przyczyny pojawienia się zaburzenia. Jeśli powodem są problemy wynikające z pewnych dysfunkcji organizmu, należy skorzystać z pomocy lekarza urologa, który wskaże odpowiednią formę leczenia. W przypadku gdy źródłem problemu są czynniki psychologiczne, zaleca się terapię z odpowiednim psychologiem lub seksuologiem.