Przejdź do treści

Tabletki na nietrzymanie moczu Uronal – sprawdź opinie, dawkowanie i efekty. Czy warto?

uronal na problemy z nietrzymaniem moczu opinie cena forum

Problem nietrzymania moczu dotyczy ponad 5% ludzi na całym świecie, ale do tej pory skuteczne leczenie ograniczało się wyłącznie do metody operacyjnej. Nowym, na swój sposób innowacyjnym rozwiązaniem jest kuracja polegająca na przyjmowaniu tabletek. Jest to sposób pozbawiony ryzyka, ale czy naprawdę działa? Jak Uronal może zlikwidować dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu? O tym przekonamy się dzięki szczegółowej analizie składu i jego właściwości.

Z dzisiejszego artykułu dowiesz się:

Nietrzymanie moczu – przyczyny

Nietrzymanie moczu (NTM) to zaburzenie występujące powszechnie u kobiet (nawet 45% kobiet w wieku między 46 a 65 lat), a także u mężczyzn, choć w zdecydowanie mniejszym stopniu. Światowa Organizacja Zdrowia uznała, że jest to jeden z poważniejszych problemów zdrowotnych XXI wieku. Choć nie jest niebezpieczna (ponieważ nie zagraża bezpośrednio życiu), można ją uznać za poważną przeszkodę dla normalnego funkcjonowania w różnych sferach życia (zawodowej, towarzyskiej, rodzinnej, intymnej).

Wśród najczęstszych przyczyn nietrzymania moczu wymienia się:

  • Naglące nietrzymanie moczu spowodowane zbyt dużą aktywnością mięśnia wypieracza lub zbyt niską aktywnością ścian pęcherza moczowego.
  • Nietrzymanie moczu z przepełnienia spowodowane niedoczynnością mięśnia wypieracza.
  • Nietrzymanie moczu pozazwieraczowe spowodowane najczęściej wadami rozwojowymi.
  • Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane niewydolnością mechanizmu zwieraczowego lub nadaktywnością szyjki pęcherza.

Najbardziej popularną odmianą jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Występuje zwykle podczas cięższej pracy fizycznej, przy kaszlu, kichaniu, energicznym śmiechu, itp.

Uronal – czy tabletki na NTM są skuteczne?

opakowanie tebletek uronalJako, że głównym źródłem problemu NTM są osłabione mięśnie dna miednicy, może się wydawać, że operacja lub ewentualnie ćwiczenia są jedyną, słuszną opcją wyboru. Tymczasem aktywne składniki zawarte w tabletkach Uronal stymulują mięśnie od wewnątrz i pobudzają je do prawidłowej pracy. Dodatkowo wzmacniają też układ moczowy, dzięki czemu stopniowo zaczyna on pracować lepiej i wydajniej, a do incydentów z nietrzymaniem moczu dochodzi coraz rzadziej.

Jakie składniki mogą wywołać takie rezultaty? Tylko dokładna analiza każdego z komponentów Uronalu pomoże odpowiedzieć na pytanie, czy tabletki rzeczywiście mogą być lepszym i skuteczniejszym wyborem niż operacja.

Uronal – skład i działanie

Preparat opiera swoje działanie na 3 kluczowych składnikach, które są znane i wykorzystywane od lat w medycynie konwencjonalnej, medycynie naturalnej, a także – w różnej postaci – w warunkach domowych. Sekretem Uronalu ma być nowoczesna technika produkcji i połączenie razem tych konkretnych składników. Sprawdźmy, dlaczego wybrano akurat te ekstrakty:

żurawina jeden ze składników preparatu na nietrzymanie moczu uronal

Żurawina

Działa korzystnie na pracę całego układu moczowego. Ma właściwości przeciwgrzybicze oraz przeciwbakteryjne. Stosuje się ją często w celu doraźnego załagodzenia stanów zapalnych przy infekcji dróg moczowych. Owoce żurawiny regulują też ciśnienie tętnicze, a dzięki wysokiej zawartości flawonoidów, chronią przed chorobą wieńcową  i regulują poziom ,,złego” oraz ,,dobrego” cholesterolu.

Ziele pokrzywy

Oczyszcza nerki i wspomaga usuwanie szkodliwych substancji (w tym także bakterii) z organizmu człowieka. Zaleca się stosowanie jej w ramach kuracji przy zaburzeniach związanych z utrudnionym oddawaniem moczu. Ponadto pokrzywa zwiększa odporność organizmu, dzięki czemu jest on mniej narażony na powracanie uciążliwych schorzeń układu moczowego.

Pestki dyni

Przeciwdziałają wytwarzaniu kamieni nerkowych, są również naturalnym rozwiązaniem problemu skurczy mięśniowych oraz chorób układu moczowego. Pomagają wydalać kwas szczawiowy (który w nadmiarze wywołuje zbijanie się piasku w nerkach); zawierają całe bogactwo witamin (A, B1, B6, C, D, E) oraz kwasy tłuszczowe.

SkładnikDziałanie
ŻurawinaPoprawa działania układu moczowego
Ziele pokrzywyOczyszcza nerki
Pestki dyniBlokują tworzenie kamieni nerkowych
występowanie nietrzymania moczu

Występowanie nietrzymania moczu u kobiet w zależności od wieku (dane z 13 badań epidemiologicznych z różnych krajów) źródło: http://www.ntm.pl/?pid=main_tresc.pl.204_html

Uronal – podsumowanie składu oraz działania

Skład tabletek Uronal to kompozycja 3 składników: owoców żurawiny, pestek dyni oraz ziela pokrzywy. Po dokładnej analizie właściwości każdego z nich można stwierdzić, że ich wybór nie był przypadkowy: wspólnie pomagają one uzyskać efekty takie jak:

  • Większa kontrola nad przepływem moczu,
  • Likwidacja problemu nietrzymania moczu,
  • Pozbycie się uczucia parcia na cewkę moczową,
  • Wzmocnienie całego układu moczowego,
  • Zmniejszenie nadwrażliwości pęcherza,
  • Zwiększenie ochrony przed infekcjami układu moczowego.

[dropshadowbox align=”none” effect=”raised” width=”auto” height=”” background_color=”#FFFF80″ border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]Zestawiając wszystkie informacje na temat składu, możemy odpowiedzieć na wątpliwość dotyczącą skuteczności zastosowania tabletek na schorzenie nietrzymania moczu: Wszystkie składniki preparatu są w pełni bezpieczne oraz naturalne, mają też sprawdzony i potwierdzony wpływ na zdrowe funkcjonowanie układu moczowego.[/dropshadowbox]

Uronal – efekty stosowania

W przeciwieństwie do ćwiczeń polecanych na NTM, rezultaty stosowania Uronalu można zauważyć już po pierwszych dniach suplementacji. Większość użytkowników obserwuje załagodzenie najbardziej powszechnych objawów nietrzymania moczu: pieczenia, naporu na cewkę moczową, nadwrażliwości pęcherza, czy braku kontroli nad oddawaniem moczu.

Przewagą preparatu jest skuteczne, a jednocześnie łagodne działanie na problem od wewnątrz. Składniki Uronalu mogą dotrzeć do źródła problemu i zaradzić mu w naturalny sposób. Kurację tabletkami można (ale nie trzeba) uzupełnić o zestaw ćwiczeń Kegla, aby uzyskać jeszcze lepsze i szybsze efekty.

NTM u kobiet

Uronal – dawkowanie i skutki uboczne

Dotychczasowe metody likwidacji NTM wymagały systematycznego poświęcania czasu i uwagi (ćwiczenia) lub wiązały się z pewnego rodzaju ryzykiem (operacja). Uronal jest suplementem w formie tabletek. Należy go stosować zaledwie 1 raz dziennie – nie zaleca się samodzielnego zwiększania dawki produktu.

Przyjmując, że w skład Uronalu wchodzą wyłącznie naturalne składniki, nie trzeba obawiać się o wystąpienie skutków ubocznych. Jedyne przeciwwskazania mogą dotyczyć osób, które reagują alergicznie na którykolwiek ze składników. Takie osoby, jak również wszystkie kobiety w ciąży i matki karmiące piersią powinny skontaktować się z najbliższym lekarzem internistą.

Uronal – komentarze i opinie

Z medycznego punktu widzenia, skład tabletek Uronal jest bezpieczny. Każdy ze składników posiada wiele cennych właściwości zdrowotnych i wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego układu moczowego.

A co na temat produktu sądzą jego użytkownicy? Czy ich zdaniem warto zastosować Uronal? Komentarze na internetowych forach medycznych i tematycznych wskazują na to, że osoby korzystające z pomocy suplementu zauważyły mniej niekontrolowanych wycieków moczu, a także eliminację dyskomfortu związanego z pieczeniem i parciem na pęcherz. Większość z tych recenzji jest pozytywna: zarówno kobiety, jak i mężczyźni potwierdzają, że nawet 2-3 tygodniowe przyjmowanie produktu pomaga zredukować znacząco wstydliwy problem nietrzymania moczu.

Uronal – opinia redakcji

Biorąc pod uwagę poszczególne składniki: ich szczegółowe właściwości w przypadku występowania NTM oraz ogólne działanie na zdrowie człowieka – stwierdzamy, że Uronal to preparat godny polecenia jako alternatywa dla inwazyjnych metod leczenia nietrzymania moczu (jak np. operacja).

Do tej pory osoby cierpiące na przewlekłe nietrzymanie moczu miały do wyboru tylko dwie sprawdzone metody: regularne ćwiczenia mięśni dna miednicy lub zabieg chirurgiczny. Suplementy dostępne na rynku oferowały jedynie załagodzenie stanów zapalnych w obrębie pęcherza moczowego. Uronal może okazać się nadzieją na całkowite wyleczenie NTM, co potwierdzają opinie użytkowników, którzy mieli okazję sprawdzić skuteczność tabletek.

Wysoka popularność preparat Uronal może kusić do tworzenia tańszych podróbek. Wiele z nich nie ma nawet podanego składu, dlatego nie możemy wypowiedzieć się co do ich działania. Jedyny suplement na nietrzymanie moczu pod którym możemy się podpisać to Uronal. Aby mieć pewność, że kupujecie produkt z oryginalnym składem, zamieszczamy poniżej link do sklepu producenta, skąd sami zamawialiśmy produkt do analizy.

www.uronal.pl