Przejdź do treści

Korektor Vellafoot na halluksy. Rezultaty stosowania i skuteczność metody. Czy warto?

aparat motoryczny vellafoot na haluxy

Posiadanie halluksów oznacza nieustanną walkę z bólem, problemy z dobraniem odpowiedniego obuwia oraz wstyd przed pokazaniem nieestetycznego palucha. Osoby, które zmagają się z tą dolegliwością bardzo długo czekały na sposób, który byłby prosty, skuteczny, a jednocześnie komfortowy. Czy nowy aparat Vellafoot spełni te oczekiwania? Sprawdźmy jakie efekty może zaoferować ten ortopedyczny korektor.

Jak powstają halluksy?

Halluksy to schorzenie, które polega na zniekształcaniu dużego palca u stopy. Koślawość palucha jest coraz bardziej powszechną dolegliwością – obecnie może dotyczyć nawet 30% społeczeństwa. Przyczyny występowania halluksów to najczęściej: genetyka (zła budowa stopy), płaskostopie, nieodpowiedni dobór obuwia (wysokie obcasy, zbyt wąskie noski), nadwaga oraz praca wymagająca pozycji stojącej przez większość czasu.

Halluksy powstają wtedy, gdy duży palec odchyla się w stronę pozostałych palców. W wyniku jego rotacji tworzy się zgrubienie, które boli – zwłaszcza podczas chodzenia. Jest to schorzenie, które z czasem postępuje, dlatego nie podejmowanie żadnych działań w wielu przypadkach prowadzi do obowiązkowej operacji oraz kilkumiesięcznej rekonwalescencj.

Czym Vellafoot różni się od innych sposobów na halluksy?

Vellafoot to inteligentna i nieinwazyjna technika korekcji halluksów. Pomaga przywrócić prawidłowe ułożenie dużego palucha i likwiduje ból przywracając normalne funkcjonowanie. Jest to dyskretny sposób, który nie wymaga poświęceń ani podejmowania ryzykownych i bolesnych zabiegów.

Stosowanie Vellafoot przynosi ulgę, a jednocześnie powoduje stopniowe zmniejszanie się koślawości palucha. Aparat ułatwia poruszanie się – tym bardziej, że nie przeszkadza w noszeniu zwykłego obuwia. Osoba z halluksami, która sięgnie po pomoc Vellafoot, może więc liczyć na w pełni profesjonalną korektę zwyrodnienia, bez żadnych efektów ubocznych.

vellafoot łagodzi bul w stopie

Jak działa aparat, który koryguje koślawość palucha?

Aparat Vellafoot ma konstrukcję motoryczną, co oznacza, że dostosowuje się do stopy i sposobu chodzenia konkretnej osoby. Urządzenie umożliwia swobodę aktywności ruchowej i odpowiada na zmiany w ułożeniu ciała i poszczególnych jego części.

Korektor stabilizuje śródstopie, a po dopasowaniu do stopy sprawia, że kości w tym obszarze układają się w odpowiedniej pozycji. Pozwala to wyeliminować ból oraz prowadzi do systematycznego pomniejszania się halluksów. Specjalny materiał, z którego wykonano Vellafoot stwarza ochronę przed podrażnieniami, dzięki czemu można go stosować przez cały dzień bez poczucia dyskomfortu.

Aparat należy stosować minimum 3-4 godziny dziennie, ale można go nosić także przez cały dzień oraz w nocy. Długość codziennego stosowania zależy od stopnia zwyrodnienia palucha oraz od indywidualnie wyznaczonych potrzeb.

Efekty stosowania Vellafoot

W przeciwieństwie do zabiegu, w przypadku Vellafoot efekty są odczuwalne od razu. Już przy pierwszym założeniu można odczuć wyraźną ulgę oraz dostrzec zmniejszenie obrzęków na stopie. Z każdym kolejnym dniem, gdzie paluch odprowadzany jest na zewnątrz, dostrzec można systematyczne niwelowanie halluksa. Po 8-10 tygodniach można już odnotować zupełnie zadowalające efekty. Są to między innymi:

  • Zmniejszenie koślawości palucha
  • Usunięcie stanów zapalnych w stopie
  • Zlikwidowanie bólu i dyskomfortu
  • Większy komfort w trakcie chodzenia

Już samo ułożenie palców w odpowiedni sposób sprawia, że stawy się stabilizują i ból – który dla wielu osób stanowi ogromną przeszkodę w normalnym funkcjonowaniu – łagodnieje, aż w końcu zupełnie znika. Vellafoot spełnia więc 2 ważne funkcje: likwiduje ból i rozwiązuje kwestię nieestetycznych halluksów.

Użytkowanie aparatu korekcyjnego pozwala normalnie funkcjonować. Urządzenie jest na tyle niewielkie i przylegające do stopy, że dyskretnie można z niego korzystać praktycznie przez cały dzień.

opinie o aparacie motorycznym korygującym haluxy bellafoot

Co na temat Vellafoot mówią użytkownicy?

Vellafoot to urządzenie wykorzystujące nowoczesną i bezpieczną technologię, dlatego nie ma przeciwwskazań co do jego stosowania. Osoby, które zdecydowały się na pomoc korektora, potwierdzają, że pomaga on zlikwidować obrzęki, usunąć stany zapalne oraz przywrócić odpowiednie ustawienie palców.

Na niemal każdym forum dotyczącym halluksów można znaleźć wzmiankę o nowym aparacie Vellafoot. Choć indywidualne doświadczenia poszczególnych osób nieco się różniły, ich recenzje dotyczące korektora były bardzo podobne: Vellafoot zmniejsza ból i przynosi ulgę już od pierwszego zastosowania. Ponadto w sposób dyskretny oraz bez odczuwalnego dyskomfortu przywraca właściwe ułożenie palców. Jako, że problem halluksów dotyczy w większości kobiet, to właśnie one szczególnie podkreślały fakt, że po kuracji z Vellafoot nie muszą już wstydzić się wyglądu swoich stóp.

Warto korzystać z opinii innych osób, trzeba jednak pamiętać, że każdy przypadek różni się od siebie stopniem deformacji oraz innymi ważnymi czynnikami. Dlatego – jakkolwiek można sugerować się komentarzami o skuteczności i bezpieczeństwie, o tyle w kwestii długości kuracji należy do sprawy podejść bardzo indywidualnie.

Gdzie kupić oryginalny Vellafoot?

Z racji tego, że aparat Vellafoot jest jeszcze nowością, można go kupić wyłącznie na oficjalnej stronie producenta. Proces składania zamówienia jest prosty i szybki, tak samo jak termin jego realizacji. W przeciwieństwie do innych, niepotwierdzonych źródeł, jak choćby aukcje internetowe, producent zapewnia wysoką jakość wykonania korektora oraz bezpieczeństwo jego stosowania.

Regularna cena Vellafoot w kwocie 317 zł wynika z zastosowania nowoczesnej konstrukcji motorycznej, która idealnie dopasowuje się do stopy. Warto jednak obserwować stronę na bieżąco, ponieważ co jakiś czas pojawiają się atrakcyjne promocje cenowe.

Urządzenie posiada jeden, uniwersalny rozmiar, który można bez trudu dopasować do każdej wielkości stopy. Dokładny sposób zastosowania Vellafoot został opisany w ulotce dołączonej do produktu. 

Vellafoot – opinia redakcji

Vellafoot to urządzenie zakładane na stopę, które ma za zadanie zlikwidować halluksy. Stosowanie aparatu sprawia, że w krótkim czasie można pozbyć się koślawości palucha, ale także zlikwidować ból, obrzęki i dyskomfort podczas chodzenia.

Sposób ten jest całkowicie bezbolesny, dlatego stanowi tak jedną z poważniejszych alternatyw dla operacji chirurgicznych. Aparat można stosować przez cały dzień, również podczas noszenia swojego własnego obuwia.

Jest to sposób zarówno dyskretny, jak i wysoce skuteczny. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii motorycznej, która dopasowuje się do nogi, a jednocześnie stabilizuje także śródstopie. Odwracanie zwyrodnienia kości w stopie odbywa się stopniowo i ostatecznie prowadzi do całkowitego wyleczenia. Choć w przypadku wielu użytkowników efekty można było zauważyć już po kilku tygodniach stosowania, na ostateczny wynik wpływa zawsze szereg indywidualnych czynników.

Poniżej, dla Państwa wygody, zamieszczamy link kierujący bezpośrednio do oficjalnej strony producenta, gdzie znajdą Państwo więcej informacji o samym produkcie:

www.vellafoot.pl