Przejdź do treści

Dobór odpowiedniego stanika, czym się kierować i dlaczego to tak ważne?

młode kobiety w stanikach

Bielizna jest dla kobiet bardzo ważna, potrafi podkreślić ulubione kształty i zniwelować znienawidzone przez siebie niedoskonałości. Dlatego zawsze z dumą patrzy się na pięknie dobrane komplety, które zachwycają partnerów, podczas gorących randek.

Jak się jednak okazuje, bielizna oznacza więcej niż sam efekt estetyczny i dobre poczucie we własnej skórze. Jak wszystko z czym stykamy nasze ciała, materiały, konstrukcja i rozmiar majtek i biustonosza, mają znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

biustonosz bardotka

Brafitting

O ile w dolnej części bielizny chodzi zazwyczaj o wygodę, tak górna może mieć ogromny wpływ zarówno na wygodę, jak i na zdrowie kręgosłupa czy naczyń krwionośnych! Dlatego tak istotne jest, aby przed kolejnym zakupem biustonosza, zapoznać się z brafittingiem.

To sformułowanie które łączy dwa angielskie słowa, oznaczające stanik oraz dopasowanie. Dziedzina ta ułatwia dobór rozmiaru stanika. Ale nie tylko – liczy się także miseczka stanika, jego konstrukcja i rodzaj. Obecnie na rynku wybór jest ogromny, a kryteria decyzyjne powinny zależeć od wielu parametrów, nie tylko rozmiaru miseczki i obwodu klatki piersiowej.

Brafitting to dziedzina, o której możemy przeczytać w internecie i poznać jej kilka podstawowych prawideł. Ostatnio można także zdecydować się na konsultacje na żywo. W takim wypadku, wyspecjalizowana konsultant, pomoże nam podczas zakupów, tak aby kupić idealny stanik.

Dlaczego to takie ważne?

Piersi to bardzo ważny gruczoł w ciele kobiety. Oprócz pełnienia funkcji rozrodczych i przyciągających męskich osobników, wpływa także na zdrowie kobiecego ciała, a także oczywiście pewność siebie i dobre samopoczucie.

Należy zatem pamiętać, aby dbać o piersi jak tylko to możliwe. Jednym z elementów dobrej opieki jest porządny dobór rozmiaru stanika. Jest to bardzo istotne – zbyt mały stanik może powodować ucisk, który może w skrajnych przypadkach doprowadzić do bólu żołądka i uczucia niestrawności, a także do naruszenia naczyń krwionośnych.

Zbyt duży biustonosz nie będzie dobrze podtrzymywał piersi, co wpłynie przede wszystkim na ich przedwczesne obniżenie, ale może się także wiązać z bólami kręgosłupa, powodując nawet jego skrzywienie. Taka sytuacja może wywoływać również migreny i skutecznie utrudniać sprawne poruszanie się, nawet w trakcie spaceru. Wiedzą to szczególnie Panie, które posiadają znaczące rozmiary biustu.

pomarańczowy biustonosz

Zanim wybierzemy stanik

Wiele kobiet bardzo dużo zastanawia się na zdrowiem i wyglądem swoich piersi. Coraz więcej słyszy się także o operacjach powiększających i ujędrniających biust. Takie zabiegi stają się coraz bardziej popularne. Oczywiście, nie jesteśmy od tego by wychowywać, ale wykorzystamy temat stanika, także jako małą arenę w temacie zdrowotnym.

Zamiast kosztownych konsultacji i zabiegów, proponujemy spróbować zadbać o piersi, nie tylko dobrym wyborem bielizny. Na rynku znajdziemy w tym momencie, kilka wartych uwagi preparatów, które dostarczą piersiom pielęgnacji, a nawet wpłyną pozytywnie na ich rozmiar.

Takim przykładem może być Ovashape. To krem, który zwiększy rozmiar biustu, ale także przyniesie duże nawilżenie i regenerację naskórka. Ovashape, to także dobry sposób na ujędrnienie biustu.

Dobór odpowiedniego stanika

Zazwyczaj zaczynamy od dwóch pozycji, najpierw rozmiar biustu, a potem miseczka stanika. Musicie jednak wiedzieć, że można wybierać stanik nie tylko pod względem kroju, rozmiaru i wyglądu. Liczy się także materiał, budowa ramiączek, czy rozstaw między miseczkami.

Przejdźmy teraz do opanowania 4 kroków, które pozwolą mieć pewność, że kupowany stanik jest idealny:

KROK 1

Materiał, który tworzy obwód biustonosza, powinien po założeniu układać się dokładnie w prostopadła linię do ramiączek. Nie może on przesuwać się w stronę głowy lub pośladków.

KROK 2

Po założeniu, piersi powinny być w całości objęte przez miseczkę, jednak dokładnie, bez nadmiaru. Miseczki powinny kończyć się mniej więcej w połowie pachy, tak aby nie utrudniać ruchów.

KROK 3

Środek konstrukcji biustonosza powinien po założeniu ściśle obejmować skórę, nie odstawać od niej, ani nie powodować odchylenia od ciała stanika.

KROK 4

Ramiączka powinny tworzyć linię prostopadłą względem obwodu stanika i nie powinny wbijać się w skórę, a spoczywać na niej delikatnie, zapewniając komfortowe noszenie, bez ucisku.

Podsumowując – dobór rozmiaru stanika to ważna rzecz!

Jak się okazuje, rozmiar biustu oraz miseczka stanika, to nie jedyne parametry, którymi powinnyśmy się kierować podczas zakupów, w sklepie z bielizną. Odpowiedni zakup pozwoli nie tylko uwydatnić zalety naszych piersi, ale także uniknąć problemów z kręgosłupem i złego samopoczucia!

Warto także wziąć pod uwagę, że podstawowe zasady brafittingu są naprawdę proste, a sprawdzenie biustonosza przed zakupem, wedle podanych kryteriów, nie zajmie dużo czasu. Dlatego uważamy, że warto.