Przejdź do treści

Maść chłodząca Flexihotin Plus na ból, stany zapalne i obrzęki. Skład, właściwości i opinie. Czy warto stosować?

W skrócie…

Z dzisiejszego artykułu dowiesz się:

  • Czym tak naprawdę jest maść chłodząca Flexihotin Plus? Z czego dokładnie się składa.
  • Czy działa tak dobrze jak obiecuje producent? A jeśli nie to jakich efektów możesz się spodziewać.
  • Co mówią o niej osoby, które przeszły kurację? Jakie dała efekty oraz jakie są ich spostrzeżenia i uwagi na temat produktu.

Ważne: poniższa recenzja zawiera w 100% moją obiektywną analizę maści na ból, stany zapalne i obrzęki Flexihotin Plus.

Maść chłodząca Flexihotin Plus to produkt przeznaczony do redukowania dolegliwości związanych z układem ruchu, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, relaksująco, uśmierzająco i regenerująco na stawy, mięśnie i kręgosłup. 

Jego cechą charakterystyczną jest naturalny skład, bazujący na wyciągach roślinnych. Preparat ten jest dostępny na polskim rynku od niedawna, ale stopniowo zdobywa uznanie użytkowników. Producent deklaruje, że działanie maści jest odczuwalne już w ciągu kilkudziesięciu sekund od aplikacji. Jakie efekty zapewnia Flexihotin Plus oraz jakie są opinie na jego temat? Sprawdźmy to!

Z dzisiejszego artykułu dowiesz się:

Flexihotin Plus to przeznaczona do codziennego użytku maść chłodząca. Właściwości tego produktu są ściśle powiązane z jego formułą, która bazuje na całkowicie naturalnych ekstraktach roślinnych. Jego zastosowanie pozwala na poprawę kondycji stawów poprzez spowolnienie procesów degradacyjnych, które zachodzą w tkance chrzęstnej. Maść ogranicza też ilość wypłukiwanych z kości cząsteczek magnezu i wapnia, dzięki czemu umożliwia lepszą kontrolę zawartości soli oraz wywiera pozytywny wpływ na tkankę kostną.

Preparat chłodzący Flexihotin Plus polecany jest zwłaszcza osobom zmagającym się z różnymi dolegliwościami ruchowymi, a także dyskomfortem spowodowanym występowaniem bolesnych siniaków czy reumatyzmem. Wszechstronność działania tej maści wynika przede wszystkim z jej unikalnej formuły.

Jaki skład ma Flexihotin Plus?

Gliceryna – łagodzi spierzchnięcia i podrażnienia.

Wyciąg z kory angielskiego dębu – działa przeciwzalanie, niweluje obrzęki, otarcia i stany zapalne, a także koi oraz relaksuje mięśnie i stawy.

Wyciąg z mięty pieprzowej – działa znieczulająco i przeciwzapalnie. 

Wyciąg z szałwii lekarskiej – zawiera olejki, które wykazują działanie przeciwreumatyczne. Zapewnia ukojenie przy odmrożeniach i oparzeniach.

Ekstrakt z rumianku pospolitego – redukuje ból, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. 

Panthenol – pielęgnuje i regeneruje naskórek. 

Octan tokoferolu – poprawia ukrwienie skóry, minimalizuje podrażnienia i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. 

Poniżej dla zainteresowanych zamieszczam więcej informacji o działaniu poszczególnych składników:

Za ochronę skóry przed wysuszeniem odpowiada gliceryna. Substancja ta łagodzi też spierzchnięcia i podrażnienia, a jej właściwości pozwalają na utrzymanie prawidłowego napięcia i nawilżenia naskórka.

Wyciąg z kory angielskiego dębu zawiera liczne związki aktywne w postaci flawonoidów, garbników czy kwasów fenolowych, które nadają maści właściwości ściągających, antyseptycznych czy przeciwzapalnych. Ekstrakt ten niweluje obrzęki, otarcia i stany zapalne, a także koi oraz relaksuje mięśnie i stawy.

Wyciąg z mięty pieprzowej zawiera wiele olejków eterycznych i witamin, które podrażniają występujące w skórze receptory zimna. W rezultacie pacjent odczuwa chłodne odświeżenie. Składnik ten działa też przeciwświądowo, znieczulająco i przeciwzapalnie.

Ekstrakt z szałwii lekarskiej zawiera olejki eteryczne, które działają przeciwreumatycznie, antyseptycznie, ściągająco i łagodząco. Ich właściwości chronią przed rozwojem grzybów i bakterii, a także niwelują ryzyko infekcji i zakażeń. Wyciąg ten dostarcza skórze liczne witaminy i minerały, a także zapewnia ukojenie przy odmrożeniach czy oparzeniach.

Jego właściwości kojące, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne pozwalają na zniwelowanie podrażnień, zredukowanie pieczenia czy złagodzenie uporczywego świądu.

W maści Flexihotin Plus przeciwzapalnie działa również panthenol. Substancja ta wnika w skórę, po czym ulega przekształceniu w witaminę B5 o efektywnych właściwościach pielęgnujących i regenerujących.

Octan tokoferolu jest zawartym w maści przeciwutleniaczem, który wbudowuje się w struktury lipidowe błon komórkowych. Jego działanie wzmacnia barierę naskórkową, a tym samym przeciwdziała procesom starzenia, poprawia ukrwienie skóry, minimalizuje podrażnienia i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych.

Jakich efektów można się spodziewać stosując Flexihotin Plus?

✅ Uśmierza ból

Maść chłodząca Flexihotin Plus uśmierza ból nawet w ciągu 30 sekund po aplikacji. Po tygodniu regularnego stosowania, produkt ten może niwelować nawet dolegliwości związane ze stanami przewlekłymi. Z tego względu zalecany jest osobom, które z uwagi na zaawansowany wiek mają liczne problemy z układem ruchu. Maść Flexihotin Plus przynosi szybkie rezultaty również przy wszelkiego rodzaju urazach, np. spowodowanych kontuzjami po wypadku czy intensywnym wysiłku fizycznym. Ze względu na długotrwałe utrzymywanie się na skórze, działanie przeciwbólowe maści jest zachowywane nawet po jej całkowitym wchłonięciu.

✅ Poprawia kondycję ruchową

Flexihotin Plus jest maścią chłodzącą, która może zredukować problemy wynikające z osłabionej kondycji ruchowej. Tego rodzaju dolegliwości związane są przede wszystkim z dyskomfortem wywołanym zesztywnieniem stawów. Produkt ten przyczynia się do niwelowania wielu uciążliwych objawów, takich jak obrzęk, opuchlizna czy zaczerwienienie. Poprawie kondycji ruchowej towarzyszy też przyjemne uczucie orzeźwienia, które można odczuć już po kilkudziesięciu sekundach od aplikacji. Maść chłodząca Flexihotin Plus jest przeznaczona do użytku zewnętrznego, co dodatkowo zwiększa wygodę stosowania.

✅ Redukuje stany zapalne

Działanie chłodzące maści Flexihotin Plus efektywnie wpływa na redukcję stanów zapalnych. Produkt aplikowany na skórę wywołuje uczucie kojącego chłodu, co ma szczególne znaczenie w przypadku nakładania na obszary ciała poddane dużym obciążeniom. Redukcji stanów zapalnych dodatkowo towarzyszy poprawa kondycji skóry, która staje się odpowiednio napięta i nawilżona. Po aplikacji maść chłodząca Flexihotin Plus nie pozostawia po sobie śladu, co stanowi niemałą zaletę przy codziennym stosowaniu.

Jak należy stosować maść Flexihotin Plus?

Flexihotin Plus to maść do użytku zewnętrznego. Przed jej aplikacją, skórę należy odpowiednio oczyścić oraz wysuszyć. Sam produkt powinno się nakładać na wybrane miejsce w optymalnej ilości, a następnie odczekać na jego wchłonięcie. W razie zwiększonego zapotrzebowania, maść można stosować nawet kilka razy dziennie. Producent standardowo zaleca aplikację do 3-4 razy na dobę. Warto przy tym pamiętać, że największą skuteczność maści można uzyskać poprzez jej regularne używanie. Sam produkt należy zabezpieczyć przed dostępem dla dzieci, a także chronić przed wilgocią i ekspozycją na światło.

W przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników maści chłodzącej Flexihotin Plus, nie powinno się jej stosować. Z produktu trzeba zrezygnować również w sytuacji, gdy po aplikacji wystąpi podrażnienie skóry.

Ile kosztuje i gdzie można kupić Flexihotin Plus?

Cena maści chłodzącej Flexihotin Plus standardowo wynosi 317 zł. Koszt zakupu można jednak obniżyć, decydując się na dołączenie do klubu rabatowego na stronie www producenta. W ten sposób produkt da się nabyć w znacznie niższej cenie, która wynosi jedynie 149 zł. Takie rozwiązanie jest wyjątkowo ekonomiczne, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie aż 168 zł. Z zakupem bezpośrednio u producenta nie wiążę się żadne ryzyko, a przypadku niezadowolenia z efektów stosowania maści wystarczy nawiązać kontakt ze sprzedawcą i omówić z nim problem.

Czy stosowanie maści Flexihotin Plus jest bezpieczne?

Flexihotin Plus to produkt całkowicie naturalny, a przy tym zawierający wyjątkowo duże stężenie wartościowych substancji aktywnych. Pozostaje to nie bez wpływu zarówno na efektywność jego działania, jak i bezpieczeństwo stosowania. W praktyce maść niweluje dolegliwości bólowe i dyskomfort nie tylko bardzo skutecznie, ale też nie wywierając przy tym żadnego negatywnego wpływu na organizm. Preparat ten został wielokrotnie przebadany przed wypuszczeniem na rynek, dlatego posiada niezbędne certyfikaty oraz spełnia wszystkie obowiązujące normy jakościowe czy standardy. Substancja chłodząca Flexihotin Plus bazuje na bezpiecznej formule, zamkniętej w postaci przystępnej do użycia maści.

Jakie są opinie osób stosujących Flexihotin Plus?

"Przez mocno zniszczone stawy miałem ogromny problem z chodzeniem. Żona raz przyniosła mi tą maść i posmarowała mi plecy, barki i nogi. I powiem szczerze że po kilku chwilach poczułem ulgę, która trwa do dziś. Chodzenie nie sprawia mi już problemu a ból który towarzyszył mi latami zniknął."

Zalety i korzyści wynikające ze stosowania maści Flexihotin Plus zostały wielokrotnie wyrażone w opiniach użytkowników. Preparat ten doceniają zwłaszcza osoby pracujące fizycznie, które są szczególnie często narażone na dotkliwe urazy. Za pomocą maści można zredukować dokuczliwe objawy bólowe, spowodowane przede wszystkim stłuczeniami, zwichnięciami czy obciążeniem i naderwaniem mięśni. Flexihotin Plus zbiera dobre opinie przede wszystkim za efektywne niwelowanie opuchlizny, zesztywnienia i bólu.

Opinie na temat tej maści koncentrują się nie tylko na skuteczności jej działania, ale też szybkości uzyskiwanych efektów. W porównaniu do wielu innych środków uśmierzających takie dolegliwości, czas oczekiwania na pożądane rezultaty jest znaczenie krótszy w przypadku preparatu Flexihotin Plus. Szybkość działania jest zachowywana zarówno przy bólu, jak i nadmiernym spięciu mięśni.

Opinie o maści chłodzącej Flexihotin Plus dotyczą też jej efektywności w przypadku problemów występujących przewlekle. Z produktu tego często bowiem korzystają osoby zmagające się z reumatyzmem, czemu towarzyszy wiele trudnych w redukcji objawów. Użytkownicy doceniają zwłaszcza możliwość skutecznego zniwelowania dolegliwości bólowych kręgosłupa, a także uciążliwego przeskakiwania w kolanach czy nadgarstkach. Wiele osób pozytywnie ocenia też działanie maści na skórę, ponieważ pozwala na zredukowanie obrzęków, zaczerwienienia czy podrażnień.

Flexihotin Plus - opinia i podsumowanie redakcji

Duża popularność maści chłodzącej Flexihotin Plus na rynku europejskim sprawia, że stopniowo cieszy się ona coraz większym powodzeniem również w Polsce. O jej wysokiej jakości świadczy wiele opinii użytkowników, którzy pozytywnie oceniają efekty działania, łatwość aplikacji czy atrakcyjną cenę.

Inwestycja w preparat niwelujący różne dolegliwości jest dużo bardziej ekonomiczna, niż zdecydowanie się na drogi zabieg medyczny lub zakup specjalistycznego sprzętu. Maść chłodząca Flexihotin Plus bardzo korzystnie prezentuje się również w świetle innych produktów tego typu, ponieważ działa wyjątkowo wszechstronnie, długotrwale oraz szybko.

Produkt ten jest w pełni bezpieczny – zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i na etapie zakupu. Warunkiem w obu przypadkach będzie skorzystanie z oferty producenta, który zawsze daje gwarancję otrzymania pełnowartościowej oraz oryginalnej maści Flexihotin Plus.

Z poważaniem,

Plusy:

Minusy:

Ocena maści chłodzącej Flexihotin Plus:

Cena 90%
Skład 100%
Szybkość efektu 93%
Opinia specjalisty 98%
Opinie użytkowników 100%
Stosunek ceny do jakości 100%
Ocena 4,9/5 na podstawie 287 opinii
4.9/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

53% zniżki dla naszych czytelników

Skorzystaj z naszego EKSKLUZYWNEGO LINKU poniżej i otrzymaj 53% zniżki na maść Flexihotin Plus już dziś!