Przejdź do treści

Odchudzanie bez efektu jojo – jak to zrobić?

odmowa niezdrowego jedzenia

Redukcja masy ciała to marzenie wielu osób. Dlaczego tak bardzo chcemy zrzucić wagę? Piękna sylwetka daje ogromną pewność siebie i satysfakcję z wykonanej pracy, ale przynosi także wiele zdrowotnych pozytywów. Pytanie tylko, jak nie wpaść w pułapkę efektu jojo, która czai się za każdym dietetycznym sukcesem.

kobieta z ciastkiem i kobieta z jabłkiem

Co to jest efekt jojo?

W kilku prostych słowach, chodzi o to, że kiedy chcemy zredukować masę swojego ciała jesteśmy bardzo zmotywowani do działania. Zazwyczaj zbliża się lato, wymarzony urlop, albo ważna okazja podczas, której chcemy prezentować się jak najlepiej.

Jesteśmy więc skoncentrowani na celu i często potrafimy tygodniami odmawiać sobie naszych ulubionych przekąsek oraz codziennie poświęcać dużo czasu na aktywność fizyczną. Zatem możemy także zobaczyć pozytywne efekty naszych starań.

Ponieważ jednak nasze postanowienia są bardzo radykalne i mają limit czasowy – urlop, ślub i tak dalej, zwyczajnie odpuszczamy je, kiedy nasza motywacja utrzymania silnej sylwetki nie jest już tak mocna. Zbyt ekstremalnie zmieniliśmy swoje życie by wyglądać dobrze, więc wracamy do starych zwyczajów. Razem z nami wraca waga.

To bardzo częste zjawisko i właśnie to, nazywamy efektem jojo. Czy istnieje sprawdzona metoda jak uniknąć tego zjawiska? Jak najbardziej, wymaga ona jednak tyle samo silnej woli, co skuteczne odchudzanie.

Jak go uniknąć?

Aby uniknąć efektu jojo, zawsze musimy podchodzić do postanowień długoterminowo. Jeśli oprzemy nasze odchudzanie o jedną okazję, jeden wyjazd, to zawsze wrócimy z powrotem do sylwetki, której nie lubimy.

Dlatego nie warto stawiać na szybkie i radykalne diety, a na zmianę swoich przyzwyczajeń żywieniowych. O czym konkretnie mowa? Nie odmawiajcie sobie na przykład słodyczy do końca życia – to nie zadziała. Ale odmówcie sobie używania cukru. Postanówcie, że słodkie i słone przekąski powinny być rzadkością i nie gościć na stole częściej niż raz w tygodniu.

Podobnie z aktywnością fizyczną. Jeśli pracujecie, wychowujecie dzieci, czy macie inne ważne zajęcia, rzadko komu uda się być na siłowni 5 razy w tygodniu. Lepiej postanowić, że aktywność fizyczna powinna być częścią każdego tygodnia, w takim stopniu, w jakim pozwala nam czas, jednak aby zawsze o tym pamiętać.

Dobre i zdrowe przyzwyczajenie wejdą w krew i po jakimś czasie staną się naszą codziennością. Oczywiście efekt odchudzania nie będzie tak szybki, jak przy bardzo ostrym podejściu do tracenia wagi, jednak będzie zdrowy i długotrwały – bez efektu jojo. A przecież właśnie o to chodzi, prawda?

Dodatkowa pomoc

Można skorzystać także z naturalnych suplementów diety, które będą wspierać działanie układu trawienia i zwielokrotnią nasze starania, bez efektów ubocznych. Warto sprawdzić na przykład plastry Sliminazer, lub tabletki Bioxyn.

Sliminazer to preparat dla osób, które wolą plastry od kapsułek. Wykorzystanie kuracji transdermalnej powoduje, że aktywne składniki systematycznie przenikają przez skórę, przez cały czas gdy plaster pozostaje na ciele. W składzie znajdziemy tu na przykład zieloną herbatę, która nie tylko pomoże zredukować tkankę tłuszczową, ale także poprawi samopoczucie.

Dla osób, które wolałyby kapsułki, proponujemy sprawdzić Bioxyn. To również naturalny preparat, który swoje działanie opiera na wykorzystaniu ekstraktów ziołowych i roślinnych, takich jak imbir czy gorzka pomarańcza. Dzięki temu przyspiesza efekty odchudzania.

symbole zdrowego trybu życia

Kilka praktycznych porad

Obecnie mamy bardzo wiele możliwości tego, w jaki sposób chcemy chudnąć. Warto jednak pamiętać o kilku żelaznych zasadach, które nie zmieniają się w każdej diecie czy programie odchudzającym.

Na początek chodzi o ilość kalorii jakie spożywamy. Jeśli jemy więcej niż nasze zapotrzebowanie, masa ciała zawsze będzie wzrastać. Jeśli ograniczymy ilość kalorii, masa będzie spadać. Jednak tutaj bardzo ważna uwaga: nie oznacza to, że im mniej tym lepiej. Organizm musi być odżywiony, aby dobrze działać. Co sprowadza nas do kolejnej ważnej porady…

Aby zdrowo i szybko schudnąć należy jeść! Nie jedzenie, to najgorszy sposób na odchudzanie. Czy wiecie, że jeśli zbyt mocno ograniczymy ilość spożywanych kalorii, organizm zacznie magazynować tłuszcz? W efekcie masa ciała spada, jednak tracimy mięśnie, a sylwetka będzie brzydko wyglądać. Efekt jojo gwarantowany.

Pamiętajcie także o piciu sporej ilości wody. Wiele osób nie wie, jak ważną rolę odgrywa woda w procesie odchudzania. Jeśli organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości wody codziennie, magazynuje ją pod skórą. Właśnie dlatego wiele osób, które piją zbyt mało tego płynu, już po pierwszym tygodniu kiedy odnowią zapasy, zauważą mocne wyszczuplenie sylwetki.

Podsumowanie

Efekt jojo to bardzo częste zjawisko i naszym zdaniem bierze się głównie ze złego podejścia do diety i odchudzania. Pamiętajcie, że każdy dobry efekt wymaga cierpliwości oraz silnej woli. Jeśli uzbroicie się w te dwie rzeczy, na pewno uda Wam się osiągnąć wymarzoną sylwetkę i pozostać z nią na długi czas.