Przejdź do treści

Plastry Sliminazer – hit czy kit? Cena, opinie, skład i działanie. Czy warto?

opakowanie plastów sliminazer na tla plarzy

 

Plastry Sliminazer pojawiły się na Polskim rynku dosyć niedawno i bardzo szybko stało się o nich głośno. Patrząc na aktualny rynek suplementów diety w postaci wszystkim nam znanych – kapsułek, alternatywa w postaci plastrów jest czymś co się wyróżnia. Wyróżnia – tak, ale czy jest skuteczna? Na to pytanie postaramy się Wam dzisiaj odpowiedzieć.

Suplementy diety w postaci kapsułek mają to do siebie że działają od wewnątrz naszego organizmu. Po rozpuszczeniu kapsułki w żołądku następuje uwolnienie się substancji aktywnych po czym zostają one rozprowadzone i wchłonięte przez nasz organizm. Jak wygląda to kiedy mamy styczność z plastrami?

Sliminazer – czy plastry odchudzające mają sens? 

Oczywiście nie wszystkie substancje tak samo dobrze wchłaniają się przez skórę jak w przypadku np. rozpuszczania się w tłuszczach. Z drugiej strony wygląda to podobnie, część składników aktywnych lepiej wchłania się poprzez nałożenie/styczność ze skórą niż byłoby to w chwili dostarczenia ich do żołądka.

Skuteczność danego preparatu stosowanego na skórę zależy od 2 czynników ale najpierw musimy określić sobie cel pod jakim dane substancje będą sprawdzane:

[dropshadowbox align=”left” effect=”raised” width=”auto” height=”” background_color=”#FFFF80″ border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]Skuteczność danego preparatu stosowanego na skórę zleży od 2 czynników ale najpierw musimy określić sobie cel pod jakim dane substancje będą sprawdzane: Cel: Substancje o działaniu odchudzającym, poprawa metabolizmu, spalanie tkanki tłuszczowej.[/dropshadowbox]

Następnie przechodzimy do analizy:

[dropshadowbox align=”none” effect=”raised” width=”auto” height=”” background_color=”#f2f2f2″ border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]1. Czy substancje czynne zawarte w preparacie mają właściwości określone jako cel?[/dropshadowbox]

[dropshadowbox align=”none” effect=”raised” width=”auto” height=”” background_color=”#f2f2f2″ border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]2. W jaki sposób dostają się one do organizmu? Jak są wchłaniane?[/dropshadowbox]

Dopiero jak odpowiemy sobie na te dwa pytanie możemy stwierdzić czy dany preparat działa.

Sliminazer – skład i działanie

Sliminazer - działanie
Przyspieszony metabolizm
Szybkie spalanie tłuszczu
Mniej dolegliwości trawiennych
Spadek wagi
Więcej energii
Lepsze samopoczucie

Działanie każdego preparatu, zaczyna się w momencie dobrania idealnej receptury. To niezbędny element, nie tylko sukcesu terapii, ale także przyszłego braku występowania efektów ubocznych. Dobrze dobrane składniki plastrów Sliminazer, mają bardzo szerokie pole działania.

Oprócz znacznego spadku wagi, w krótkim czasie, pomogą także podnieść samopoczucie i mieć większą ilość energii na co dzień. To bardzo ważne, ponieważ wspiera nasze postanowienia dietetyczne, które łamiemy najczęściej wtedy, gdy jesteśmy zmęczeni i ospali.

Plastry składają się z 6 składników. Jak wiadomo każdy składnik w mniejszym bądź większym stopniu poza swoim kluczowym działaniem spełnia też inne role. Poniżej z racji wcześniej określonego celu jakim jest pomoc w redukcji wagi skupimy się tylko na tych właściwościach (jeśli są kluczowe dla danego składnika):

1. L-karnityna

Główne działanie w teorii: jest transporterem długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów komórkowych dzięki czemu umożliwia ich spadanie i produkcję energii.

Główne działanie w praktyce: można powiedzieć że jest niezastąpiona w procesie spalania tkanki tłuszczowej ponieważ pełni w tym procesie kluczową rolę.

 • przyśpiesza i usprawnia procesy metabolizmu tłuszczów.

2. Ekstrakt z zielonej herbaty

Główne działanie w teorii: zawiera ona związki z grupy polifenoli. Zaś ich największy odsetek stanowią katechiny. To właśnie one są jednym z najmocniejszych przeciwutleniaczy i wykazują silne działanie antyoksydacyjne. Ich głównym zadaniem podczas spalania tkanki tłuszczowej jest przyśpieszenie tempa metabolizmu ale tego spoczynkowego. Oznacza to że pracują one wtedy kiedy ty odpoczywasz. Co więcej zielona herbata hamuje wchłanianie tłuszczu i glukozy przez wpływ na działanie enzymów trawiennych.

Główne działanie w praktyce:

 • przyśpiesza metabolizm w czasie spoczynku, snu,
 • ogranicza wchłanianie tłuszczy,

3. Ekstrakt z jagód Acai

Dr. Alexander Schauss

Dr. Alexander Schauss – dyrektor ds. Badań Produktów Naturalnych i Medycznych oraz prezes AIBMR Life Sciences w Puyallup, w stanie Waszyngton w USA. Zajmuje się nauką o żywieniu i medycyną roślinną od ponad 40 lat. To dzięki jego zaangażowaniu i licznym badaniom świat usłyszał o jagodach Acai.

Główne działanie w teorii: źródło witamy C, B1, B2, E. Bogate w magnez, wapń, fosfor, potas, białko, cynk i żelazo. Źródło kwasów omega 3 oraz 6. Fitosterol oraz błonnik w nich zawarty kontroluje poziom cholesterolu co ma pozytywny odzew na układ trawienny. Zawierają dużą ilość polifenoli (przez co mają ciemny kolor), które pozytywnie wpływają na układ krążenia.

Główne działanie w praktyce:

 • hamuje łaknienie (duża ilość błonnika),
 • polepsza procesy trawienne,
 • przyśpiesza przemianę materii,
 • zapobiega zaparciom,
 • oczyszcza organizm z toksyn,

Dla zainteresowanych poniżej zamieszczamy materiał wideo z 2009 roku gdzie Dr. Alexander Schauss opowiada o jagodach Acai oraz swoich badaniach.

4. Kwas hydroksycytrynowy (HCA)

Główne działanie w teorii: ogranicza syntezę nowych kwasów tłuszczowych i nasila ich utlenianie. Badania wykazały że może stymulować odczuwanie sytości przez co wolniej odczuwany głód, co finalnie przekłada się na ilość konsumowanej żywności. Jak dokładnie to działa? Taki stan powstaje w wyniku wzmożonego wytwarzanie i odkładania się wielocukru (glikogenu) w mięśniach oraz wątrobie co daje naszemu mózgu sygnał że nie potrzebujemy już pożywienia. HCA prowadzi to powstania związków ketonowych (poprzez nasilenie transportu kwasów tłuszczowych do mitochondriów) a te są znane z hamowania apetytu.

Główne działanie w praktyce:

 • pomaga hamować apetyt,

5. Kapsaicyna

Główne działanie w teorii: w 2015 roku badacze pod nadzorem Dr. Baskarana Thyagarajana z University of Wyoming wykazali że kapsaicyna pobudza termogenezę i spalanie energii poprzez pobudzenie receptorów w białych (gromadzących energię) oraz brązowych (odpowiadających za termogenezę) komórkach tłuszczowych.

Termogeneza – wytwarzanie ciepła w organizmie po spożyciu posiłku. Wytwarzanie ciepła wiąże się ze zwiększeniem zużycia energii (tłuszczy) potrzebnej do strawienia pokarmu.

Główne działanie w praktyce:

 • pobudza metabolizm,
 • ogranicza apetyt,
 • wzmacnia efekt odchudzania,

6. Ekstrakt z owoców guarany

owoce guarana a ich wpływ na odchudzanie Główne działanie w teorii: często stosowana przez sportowców ponieważ poprawia wydolność organizmu, poprawia czas reakcji i redukuje odczuwanie zmęczenia. Guarana jest bogata w kofeinę a ta ma właściwości termogeniczne (podobnie jak kapsaicyna) czyli pomaga spalić tłuszcz poprzez wzmożenie wydzielania ciepła.

Główne działanie w praktyce:

 • dodaje energii,
 • pobudza metabolizm,

Sliminazer skład – podsumowanie

W składzie zatem znalazły się tylko i wyłącznie naturalne składniki. To bardzo ważne, nie tylko jeśli chodzi o efekt. Taka receptura zapewnia bezpieczeństwo kuracji i brak występowania negatywnych skutków ubocznych (chyba że osoba jest uczulona na jakikolwiek ze składników) , które mogłyby stanowić zagrożenie dla organizmu użytkowników.

Sliminazer to świetnie zbalansowana ilość aktywnych substancji, które właśnie w takim połączeniu dają mocną broń przeciw nadwadze i tworzeniu się nowych pokładów tkanki tłuszczowej.

SkładnikiGłówne działanie
L-karnitynaPrzyspieszone spalanie tłuszczu
Zielona HerbataSilne działanie antyoksydacyjne i kojące
Jagody AcaiKontrola poziomu cholesterolu
Kwas hydroksycytrynowyZahamowanie apetytu
KapsaicynaSzybki metabolizm
Owoce GuaranyWięcej energii

Plastry Sliminazer zawierają:

Dwa składniki o działaniu termogenicznym (ekstrakt z owoców guarany oraz kapsaicyna) które powodują spalanie tkanki tłuszczowej poprzez wzmożenie wydzielenie ciepła po osiłku czyli mówiąc krótko i na temat -> Twój organizm potrzebuje więcej energii do strawienia posiłku co jest równoznaczne z redukcją tkanki tłuszczowej.

Dwa składniki pomagające ograniczyć apetyt: kwas hydroksycytrynowy oraz ekstrakt z owoców Acai.

Jeden składnik ograniczający wchłanianie tłuszczy: zielona herbata

Cztery składniki biorące udział w przyśpieszeniiu metabolizmu, przemianie  materii: L-karnityna, jagody Acai, Kapsaicyna, ekstrakt z zielonej herbaty.

[dropshadowbox align=”none” effect=”raised” width=”auto” height=”” background_color=”#FFFF80″ border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]Wracając do naszego założenia z początku artykułu, gdzie za cel daliśmy w pierwszej kolejności odchudzające właściwości składników zawartych w preparacie. Można śmiało stwierdzić że pierwszy cel został osiągnięty.[/dropshadowbox]

Ale czy zostanie spełniony drugi warunek? Sprawdźmy to.

Sliminazer – budowa plastra a przyswajalność substancji przez skórę

Plastry zostały skonstruowane na bazie systemu transdermalnego (TTS). Substancje aktywne podawane są przez skórę omijają tym samym przewód pokarmowy. Nie rozkładają się, dzięki czemu zamierzony efekt uzyskiwany jest przy mniejszych dawkach niż tych przyjmowanych doustnie. Plaster przykleja się na skórę, czego wynikiem jest przeniknięcie danej substancji do krążenia ogólnego.

TTS – Transdermal Therapeutic Systems (Trandermalny system terapeutyczny) – polega na dozowaniu, uwalnianiu substancji ze stałą szybkością przez określony czas.

TSS jest stosowany w wielu dziedzinach, między innymi w:

 • antykoncepcji,
 • leczeniu uzależnienia od nikotyny,
 • nadciśnieniu,
 • chorobie lokomocyjnej

Budowa plastra Sliminazer

Plastry składają się z 4 warstw:

budowa plastra sliminazer w systemie transdermalnym

[dropshadowbox align=”none” effect=”lifted-both” width=”auto” height=”” background_color=”#c6eea1″ border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]1. zewnętrzna warstwa ochronna – jej zadanie to ochrona zawartości oraz integralności plastra, tak aby czynniki zewnętrzne, nie psuły efektu terapii.[/dropshadowbox]

[dropshadowbox align=”none” effect=”lifted-both” width=”auto” height=”” background_color=”#c6eea1″ border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]2. warstwa odpowiedzialna za regulację uwalniania składników do krwiobiegu – ten element, pozwala na systematyczne przenikanie składników do komórek oraz krwioobiegu. Jego rola jest bardzo ważna, ponieważ pozwala działać plastrom nieprzerwanie, podczas czasu, kiedy są przyklejone do skóry.[/dropshadowbox]

[dropshadowbox align=”none” effect=”lifted-both” width=”auto” height=”” background_color=”#c6eea1″ border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]3. „zbiornik” z substancjami czynnymi – w tym miejscu drzemie serce kuracji. Tutaj przechowywane są wszystkie elementy składu plastrów Sliminazer. To właśnie stąd substancję uwalniają się stopniowo i wchłaniają w skórę.[/dropshadowbox]

[dropshadowbox align=”none” effect=”lifted-both” width=”auto” height=”” background_color=”#c6eea1″ border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]4. warstwa ochronna – to kolejna ochrona receptury plastrów, tym razem znajdująca się po stronie skóry. [/dropshadowbox]

Sliminazer – jak stosować? Na ile starcza jeden plaster?

Co do zastosowanego systemu TTS w plastrach Sliminazer niema wątpliwości że działa on prawidłowo. Druga warstwa odpowiedzialna za czas działania plastra została „zaprogramowana” na okres 12 godzin. I przez taki okres substancje aktywne zawarte w produkcie przenikają przez skórę do krwiobiegu.

Stosowanie produktu jak zapewne wiecie jest banalnie proste. Wystarczy nakleić jeden plaster na czystą, suchą skórę (w dowolnym miejscu). Po 12h należy plaster odkleić a nowy przykleić w innym miejscu. Najczęściej osoby (oczywiście w zależności od pory roku) przyklejają plaser na ramię, udo oraz okolice pępka.

ZASTOSOWANIE - pytanie i odpowiedzi
Na ile wystarcza jeden plaster?12 godzin
Czy można nosić Sliminazer całą dobę?Tak
Czy plaster pozwala wykonywać codzienne obowiązki?Tak
Kiedy naklejać Sliminazer?Najlepiej zaraz po kąpieli, na czystą skórę

kobieta w czerwonej bluzce

Sliminazer – podsumowanie składu oraz działania

Można stwierdzić że zastosowany system TTS wraz ze składnikami zawartymi w „zbiorniku” spełniają postawione przez nas cele. Przypomnijmy sobie jakie one były:

[dropshadowbox align=”none” effect=”raised” width=”auto” height=”” background_color=”#f2f2f2″ border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]1. Czy substancje czynne zawarte w preparacie mają właściwości określone jako cel?[/dropshadowbox]

Wynik: Pozytywny

[dropshadowbox align=”none” effect=”raised” width=”auto” height=”” background_color=”#f2f2f2″ border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]2. W jaki sposób dostają się one do organizmu? Jak są wchłaniane?[/dropshadowbox]

System TTS jest powszechnie stosowany i niema podstaw aby podważać jego skuteczność gdyż działa on zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Wynik: Pozytywny

Sliminazer – jakie są opinie osób, które korzystały z preparatu?

Każdy producent, chciałby jak najlepiej przedstawić i zareklamować swój produkt. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu im większa sprzedaż, tym większy sukces ale też i satysfakcja osób stojących za kuracją odchudzającą, przy pomocy plastrów Sliminazer.

Niestety, choć reklama stanowi dźwignię handlu, nie zawsze musi przedstawiać działanie preparatu w dokładny sposób. Dlatego przed zakupem, warto zdecydować się na poszukiwanie prawdziwych opinii, osób które miały okazję korzystać z danego produktu.

Właśnie tak zrobiliśmy z plastrami Sliminazer. Komentarzy na ich temat szukaliśmy na forach internetowych oraz na portalach społecznościowych. Ponieważ temat odchudzania jest mocno na topie, nie było ciężko znaleźć wiele opinii.

Wiele osób podkreśla ciekawą formę tego uznanego preparatu na odchudzanie. Użytkownicy są zazwyczaj bardzo zadowoleni z plastrów, głównie z uwagi na wyniki spalania wagi, jakie udaje im się uzyskiwać. Niektórzy notują spadek masy, nawet o kilka kilogramów, zaledwie w kilka tygodni stosowania.

Największe grono użytkowników zwraca uwagę głównie na skład preparatu. Kompletnie naturalne połączenie wielu składników, których właściwości idealnie wpisują się w dietę odchudzającą. Recepturkę popierają także specjaliście dietetyki.

Główne zalety wymieniane przez użytkowników:

 • Szybkie działanie
 • Brak efektów ubocznych
 • Zaufanie do technologii transdermalnej
 • Lepsze samopoczucie po kuracji
 • Więcej energii

skład sliminazer

Sliminazer – opinia redakcji

Plastry mogą wydawać się dość kontrowersyjnym sposobem na odchudzanie, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę ilość kapsułek i tabletek, które oblegają rynek dietetyczny. Samo zjawisko transdermalności, czyli przenikania substancji przez skóre jest dość nowoczesnym rozwiązaniem dla wielu użytkowników.

Czy możemy zatem zaufać takiej technologii? Jak pokazuje wiele testów, wchłanianie substancji przez skórę, potrafi być dużo bardziej skutecznie, niż połykanie kapsułek. Dzieje się tak ponieważ wszystkie mikroelementy znajdujące się w plastrze przyklejonym do ciała są równomiernie dostarczana do komórek, przez cały okres, w którym plaster przylega do skóry.

Dodatkowo, pomysł na pewno spodoba się tym, którzy nie mają zbyt dużego zaufania do połykania nowych kapsułek. Są też tacy, dla których z powodów problemów z przełykaniem i układem pokarmowym, połykanie tabletek sprawia bardzo dużo bólu. Również dla takich użytkowników wykorzystanie plastrów okaże się dobrym rozwiązaniem.

W naszej ocenie, patrząc przez pryzmat konstrukcji oraz składników zawartych w plastrach Sliminazer jest godny polecenia ponieważ spełnia stawiane przed nimi cele. Na rynku dostępnych jest sporo plastrów, część producentów po sukcesie Sliminazer zaczęło je kopiować. Co za tym idzie osoby je poszukujące są narażone na zakup podróbek o innym składzie bądź o innej budowie, co przekłada się jednocześnie na skuteczność. My podpisujemy się tylko i wyłącznie pod oryginalnymi plastrami Sliminazer®.

Dla państwa wygody oraz bezpieczeństwa zakup poniżej zamieszczamy link kierujący bezpośrednio do strony producenta.

www.sliminazer.com.pl

Źródła:

[1]https://pl.wikipedia.org/wiki/System_terapeutyczny
[2]https://www.fabrykasily.pl/suplementy/lkarnityna-cala-wiedza-w-jednym-miejscu
[3]https://www.fabrykasily.pl/odchudzanie/dobrodziejstwa-zielonej-herbaty
[4]http://www.aptekarzpolski.pl/2016/06/systemy-terapeutyczne/
[5]https://pl.wikipedia.org/wiki/Kapsaicyna