Przejdź do treści

Miażdżyca i cukrzyca – niebezpieczna para. Jak zapobiegać i przeciwdziałać?

cukrzyca

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak uniknąć miażdżycy i cukrzycy, ten tekst jest właśnie dla Was. Zobaczcie co można zrobić, aby złagodzić objawy i powstrzymać pojawienie się u naszych drzwi, tej niebezpiecznej pary.

Miażdżyca i cukrzyca – niebezpieczna para. Jak zapobiegać i przeciwdziałać?

Przy okazji jednej i drugiej choroby często używa się sformułowania “choroba cywilizacyjna”. Oznacza to, że te schorzenia nie dotykają pojedynczych osób, a całych mas ludzi, na całym świecie. W tym sformułowaniu drzemie także drugie dno.

Postęp techniki oznacza wiele zbawiennych wynalazków, również w dziedzinie medycyny. Nowe technologie działają również tak, by życie było bardziej komfortowe, stopniowo rozleniwiają ludzi. Zamiast grać w piłkę, gramy na konsoli, zamiast spacerować oglądamy telewizor, a zamiast roweru, coraz częściej wybieramy, na przykład elektryczne hulajnogi.

Do tego dochodzi również potężny biznes gastronomiczny, pełen pysznego jedzenia z fast foodów, które działa jak spokojny, świetnie wyszkolony zabójca, jeśli taka dieta stanowi naszą codzienność.

Dlaczego o tym wspominamy? To właśnie nadwaga i otłuszczenie narządów wewnętrznych, a także niezdrowa dieta i brak ruchu są jednymi z najczęstszych powodów występowania cukrzycy i miażdżycy, które mogą być tragiczne w skutkach.

naturalne witaminy

MIAŻDŻYCA

To choroba, która polega na zwężaniu się naczyń krwionośnych. Schorzenie rozwija się bardzo długo, a początkowo można nie odczuwać żadnych konsekwencji. Jednak z biegiem czasu może dojść do stopniowego lub nagłego ograniczenia dopływu krwi, a z nią także tlenu i mikroelementów do narządów wewnętrznych organizmu. Wśród nich, także do serca i mózgu, co może być bardzo niebezpieczne.

CUKRZYCA

Możemy wyszczególnić różne typy cukrzycy, jednak choroba polega głównie na zaburzeniu gospodarki glukozowej. Organizm przestaje wydzielać wystarczające ilości insuliny, co powoduje zaburzenia związane z odpowiednim poziomem energii, prawidłowym funkcjonowaniem, czy działaniem narządów wewnętrznych. Cukrzyca może nawet uszkodzić trwale nerki czy wątrobę.

Duża moc, mała kapsułka

Istnieje oczywiście wiele naturalnych sposobów na walkę z miażdżycą i cukrzycą. Zacznijmy jednak od kilku preparatów, które dzięki zgromadzeniu wysokiego stężenia naturalnych składników, bardzo skutecznie potrafią rozprawić się z objawami tych chorób.

Na pierwszy ogień Ravestin. To preparat o niepozornym składzie, jednak połączenie ekstraktu z owocu granatu i witaminy C, a także kilku innych mikroelementów, pozwala ograniczyć poziom cholesterolu w organizmie, a także udrożnić żyły i nie dopuścić do powstawania zatorów.

Sugarept, to kapsułki o naturalnych składzie, których działanie opiera się głównie na utrzymaniu odpowiedniego poziomu cukru w organizmie, a także na zahamowaniu rozwoju cukrzycy i jej objawów. Skład również w pełni naturalny.

Warto zwrócić uwagę także na Varicolen, który wpływa głównie na udrożnienie żył. Zawarte w nim ekstrakty i zioła skutecznie zabezpieczają przed powstawaniem zatorów, dzięki czemu krew może swobodnie krążyć po całym organizmie.

kruche ciastka

Co wybrać?

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na uderzające mocno w profilaktykę miażdżycową tabletki Ravestin, czy może wojownika z cukrzycą – Sugarept, albo dobre wsparcie krążenia jakim jest Varicolen, z pewnością będziemy mogli odczuć dużą ulgę związaną z objawami miażdżycy i cukrzycy, a także złagodzić ich rozwój, lub zatrzymać ewentualne pojawienie się diagnozy.

Preparaty są przygotowane na bazie naturalnych składników, więc nie powodują efektów ubocznych i mogą być stosowane w każdym wieku.

Zdrowe ciało, to ciało w ruchu

W sklepach, wśród znajomych, a także często w lustrze, możemy zaobserwować ciekawe zjawisko. Wydaje krocie pieniędzy na kolejne ubrania, jednak kupująć jedzenie, staramy się sięgać po najtańsze produkty. Lubimy to co smaczne i szybkie w przygotowaniu, a najbardziej lubimy to jeść na wygodnej kanapie w towarzystwie telewizora. Nie ma w tym nic złego!

Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu zdrowego balansu. Spożywanie przetworzonych pokarmów, o liście składu przypominającej tablice Mendelejewa, a także brak ruchu i nadwaga, destrukcyjnie wpływają na stan naszego zdrowia, powodując tak niebezpieczne choroby jak miażdżyca i cukrzyca.

Co robić?

Często słyszy się, żeby więcej się ruszać i mniej jeść, jednak ktoś bez doświadczenia w sporcie i dietetyce nie bardzo wie co z takimi hasłami zrobić. Dlatego będziemy bardziej konkretni.

Jeśli chodzi o jedzenie, postarajmy się stopniowo odstawiać wszystko to co przetworzone. Jeśli uwielbiamy jeść w fast foodach, wyznaczmy sobie jeden taki posiłek tygodniowo i trzymajmy się planu. Starajmy się jeść mniej, ale częściej. Pięć posiłków, które będą zawierały witaminy i białko, a także nie spowodują, że będziemy czuć się przejedzeni to idealne rozwiązanie.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, nie trzeba od razu kupować karnetu na siłownię. Tu również na początku możemy wyznaczyć sobie proste cele. Na przykład 15 minut aktywności fizycznej codziennie, lub godzinny trening 3 razy w tygodniu. Może to być jazda na rowerze lub długie spacery.

Miażdżyca i cukrzyca – jak im zapobiec?

Warto spróbować kombinacji obu tych elementów, to znaczy aktywności fizycznej z dietą, oraz naturalnej suplementacji. Często ludzie przeceniają takie proste zabiegi, to właśnie jednak one mogą stanowić najpotężniejszą profilaktykę przeciwko tym niebezpiecznym dla życia chorobom.