Miażdżyca i cukrzyca – niebezpieczna para. Jak zapobiegać i przeciwdziałać?

cukrzyca

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak uniknąć miażdżycy i cukrzycy, ten tekst jest właśnie dla Was. Zobaczcie co można zrobić, aby złagodzić objawy i powstrzymać pojawienie się u naszych drzwi, tej niebezpiecznej pary.

Miażdżyca i cukrzyca – niebezpieczna para. Jak zapobiegać i przeciwdziałać?

Przy okazji jednej i drugiej choroby często używa się sformułowania “choroba cywilizacyjna”. Oznacza to, że te schorzenia nie dotykają pojedynczych osób, a całych mas ludzi, na całym świecie. W tym sformułowaniu drzemie także drugie dno.

Postęp techniki oznacza wiele zbawiennych wynalazków, również w dziedzinie medycyny. Nowe technologie działają również tak, by życie było bardziej komfortowe, stopniowo rozleniwiają ludzi. Zamiast grać w piłkę, gramy na konsoli, zamiast spacerować oglądamy telewizor, a zamiast roweru, coraz częściej wybieramy, na przykład elektryczne hulajnogi.

Do tego dochodzi również potężny biznes gastronomiczny, pełen pysznego jedzenia z fast foodów, które działa jak spokojny, świetnie wyszkolony zabójca, jeśli taka dieta stanowi naszą codzienność.

Dlaczego o tym wspominamy? To właśnie nadwaga i otłuszczenie narządów wewnętrznych, a także niezdrowa dieta i brak ruchu są jednymi z najczęstszych powodów występowania cukrzycy i miażdżycy, które mogą być tragiczne w skutkach.

naturalne witaminy

MIAŻDŻYCA

To choroba, która polega na zwężaniu się naczyń krwionośnych. Schorzenie rozwija się bardzo długo, a początkowo można nie odczuwać żadnych konsekwencji. Jednak z biegiem czasu może dojść do stopniowego lub nagłego ograniczenia dopływu krwi, a z nią także tlenu i mikroelementów do narządów wewnętrznych organizmu. Wśród nich, także do serca i mózgu, co może być bardzo niebezpieczne.

CUKRZYCA

Możemy wyszczególnić różne typy cukrzycy, jednak choroba polega głównie na zaburzeniu gospodarki glukozowej. Organizm przestaje wydzielać wystarczające ilości insuliny, co powoduje zaburzenia związane z odpowiednim poziomem energii, prawidłowym funkcjonowaniem, czy działaniem narządów wewnętrznych. Cukrzyca może nawet uszkodzić trwale nerki czy wątrobę.

Duża moc, mała kapsułka

Istnieje oczywiście wiele naturalnych sposobów na walkę z miażdżycą i cukrzycą. Zacznijmy jednak od kilku preparatów, które dzięki zgromadzeniu wysokiego stężenia naturalnych składników, bardzo skutecznie potrafią rozprawić się z objawami tych chorób.

Na pierwszy ogień Ravestin. To preparat o niepozornym składzie, jednak połączenie ekstraktu z owocu granatu i witaminy C, a także kilku innych mikroelementów, pozwala ograniczyć poziom cholesterolu w organizmie, a także udrożnić żyły i nie dopuścić do powstawania zatorów.

Sugarept, to kapsułki o naturalnych składzie, których działanie opiera się głównie na utrzymaniu odpowiedniego poziomu cukru w organizmie, a także na zahamowaniu rozwoju cukrzycy i jej objawów. Skład również w pełni naturalny.

Warto zwrócić uwagę także na Varicolen, który wpływa głównie na udrożnienie żył. Zawarte w nim ekstrakty i zioła skutecznie zabezpieczają przed powstawaniem zatorów, dzięki czemu krew może swobodnie krążyć po całym organizmie.

kruche ciastka

Co wybrać?

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na uderzające mocno w profilaktykę miażdżycową tabletki Ravestin, czy może wojownika z cukrzycą – Sugarept, albo dobre wsparcie krążenia jakim jest Varicolen, z pewnością będziemy mogli odczuć dużą ulgę związaną z objawami miażdżycy i cukrzycy, a także złagodzić ich rozwój, lub zatrzymać ewentualne pojawienie się diagnozy.

Preparaty są przygotowane na bazie naturalnych składników, więc nie powodują efektów ubocznych i mogą być stosowane w każdym wieku.

Zdrowe ciało, to ciało w ruchu

W sklepach, wśród znajomych, a także często w lustrze, możemy zaobserwować ciekawe zjawisko. Wydaje krocie pieniędzy na kolejne ubrania, jednak kupująć jedzenie, staramy się sięgać po najtańsze produkty. Lubimy to co smaczne i szybkie w przygotowaniu, a najbardziej lubimy to jeść na wygodnej kanapie w towarzystwie telewizora. Nie ma w tym nic złego!

Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu zdrowego balansu. Spożywanie przetworzonych pokarmów, o liście składu przypominającej tablice Mendelejewa, a także brak ruchu i nadwaga, destrukcyjnie wpływają na stan naszego zdrowia, powodując tak niebezpieczne choroby jak miażdżyca i cukrzyca.

Co robić?

Często słyszy się, żeby więcej się ruszać i mniej jeść, jednak ktoś bez doświadczenia w sporcie i dietetyce nie bardzo wie co z takimi hasłami zrobić. Dlatego będziemy bardziej konkretni.

Jeśli chodzi o jedzenie, postarajmy się stopniowo odstawiać wszystko to co przetworzone. Jeśli uwielbiamy jeść w fast foodach, wyznaczmy sobie jeden taki posiłek tygodniowo i trzymajmy się planu. Starajmy się jeść mniej, ale częściej. Pięć posiłków, które będą zawierały witaminy i białko, a także nie spowodują, że będziemy czuć się przejedzeni to idealne rozwiązanie.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, nie trzeba od razu kupować karnetu na siłownię. Tu również na początku możemy wyznaczyć sobie proste cele. Na przykład 15 minut aktywności fizycznej codziennie, lub godzinny trening 3 razy w tygodniu. Może to być jazda na rowerze lub długie spacery.

Miażdżyca i cukrzyca – jak im zapobiec?

Warto spróbować kombinacji obu tych elementów, to znaczy aktywności fizycznej z dietą, oraz naturalnej suplementacji. Często ludzie przeceniają takie proste zabiegi, to właśnie jednak one mogą stanowić najpotężniejszą profilaktykę przeciwko tym niebezpiecznym dla życia chorobom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Jak chcesz się przedstawić?