Przejdź do treści

Ćwiczenia podnoszące i ujędrniające biust

młoda kobieta zakrywająca piersi

Biust to dla wielu Pań niewątpliwie wyznacznik swojego poziomu atrakcyjności. Choć wielu mężczyzn w licznych ankietach przyznaje, że nie jego wielkość i wygląd nie ma takiego znaczenia, dobrze wiemy, że dla zadowolenia z widoku w lustrze największe znaczenie ma osobista opinia.

Do tej pory przyjmujemy, że najlepszym rozwiązaniem aby poprawić wygląd swoich piersi jest operacja. Zabieg jest bardzo drogi, wymaga miesięcy oczekiwania, a następnie jeszcze dłuższego czasu rekonwalescencji i gojenia się blizn. Nie wspominając o tym, że nie każda operacja kończy się sukcesem, a niektóre z nich prowadzą do prawdziwych komplikacji.

Czy zatem tak inwazyjne działanie, to jedyny sposób, aby poprawić wygląd swoich piersi? Na szczęście nie! Podobnie jak z włosami – chodzimy do fryzjera, farbujemy, stosujemy pudry zwiększające objętość. Zapominamy jednak o prawidłowej pielęgnacji, odżywkach czy zdrowej diecie, która może zatrzymać wypadanie włosów.

Wygląd biustu również jest odzwierciedleniem tego w jaki sposób dbamy o swoje ciało. I choć nie damy rady magicznie zwiększyć rozmiaru swoich piersi, tak możemy przy zastosowaniu odpowiednich ćwiczeń sprawić, aby piersi stały się jędrne i piękne. Pomogą w tym także specjalne kosmetyki. Wynik takich starań będzie zaskakujący! To co, zaczynamy?

krem ujędrniajacy

Przed treningiem

Sport to zdrowie, a także ładny wygląd całego ciała. Bardzo dobrym pomysłem będzie jednak skorzystanie także z kosmetyków, które naturalnie poprawiają wygląd piersi. Dobrym przykładem może być Ovashape.

Krem Ovashape, to moc naturalnych składników, które przede wszystkim zapobiegają starzeniu się tkanek i wpływają na zwiększoną syntezę kolagenu. Dodatkowo krem dogłębnie nawilża skórę i usuwa wszelkie mikro blizny na jej powierzchni. Dlatego piersi stają się bardziej atrakcyjne i przyjemne w dotyku. Ovashape nie powoduje także żadnych efektów ubocznych.

Ćwiczenia na jędrne piersi

Biust kobiecy to gruczoły składające się w dużej ilości z tkanki tłuszczowej. Jednak za jędrność oraz umiejscowienie piersi odpowiadają zarówno mięśnie, jak i stan skóry, czy zawartość odpowiedniej ilości kolagenu w komórkach, który sprawia, że staje się ona elastyczna. Odpowiednie ćwiczenia mogą pobudzić skórę do zwiększenia swojej sprężystości oraz wzmocnić mięśnie. Dzięki temu biust uniesie się ku górze i stanie się bardziej jędrny.

POMPKI 

To ćwiczenie kojarzycie na pewno z mężczyznami, a nawet z twardą musztrą wojskową. Pompki nie są zbyt popularne wśród Pań, ponieważ większości ciężko je wykonać, ze względu na drobną budowę. Istnieje jednak damska wersja pompek, która świetnie sprawdzi się w procesie ujędrniania biustu i wzmacniania klatki piersiowej.

Wykonanie:

Połóż się na brzuchu i wznieś całe ciało na wyprostowanych rękach, opierając się na kolanach. Zegnij nogi tak, aby stopy skierowany były ku górze – oderwij je od podłoża. Następnie powoli opuszczaj ciało na rękach aż do ziemi, pilnując aby łokcie znajdowały się jak najbliżej ciała.

ROZPIĘTKI

To ćwiczenie pomoże nie tylko rozciągnąć klatkę piersiową, ale także wzmocni jej boczne mięśnie i sprawi, że biust będzie dłużej zachowywał swoją prawidłową pozycję, zamiast opadać w dół.

Wykonanie:

Jeżeli nie posiadasz ławeczki treningowej, a ćwiczenie chcesz wykonać w domu, wystarczy jedna duża poduszka z sofy lub podnóżek. Będziemy traktować je jak oparcie. Połóż się na plecach na poduszcze lub podnóżku w taki sposób, aby obie łopatki miały podparcie. Następnie przy użyciu ciężarków lub butelek z wodą otwieraj ramiona na boki po czym kieruj je w górę, tak aby ręce się spotkały. Pamiętaj aby łokcie pozostawały cały czas zgięte.

kobieta-wykonujaca-pompki

Czas oraz ilość powtórzeń

Te dwa ćwiczenia idealnie sprawdzą się w podnoszeniu oraz ujędrnianiu biustu. Pamiętaj także, że wszelkiego rodzaju pilates, yoga czy rozciąganie będą bardzo pomocne. Przed każdym treningiem należy porządnie się rozgrzać i przygotować mięśnie. Na początek zaczynaj powoli i spokojnie.

Ćwiczenie możesz wykonywać na przykład w takim harmonogramie:

  • 5 minut rozciągania
  • 5 minut rozgrzewki (30 sekund biegu w miejscu, 30 sekund przysiadów)
  • 10 damskich pompek x4 (60 sekund przerwy po każdej serii)
  • 10 rozpiętek x4 (60 sekund przerwy po każdej serii)
  • 10 minut rozciągania

Taki trening nie powinien zająć więcej niż 40 minut. Na początek postaraj się wykonywać go minimum 2 razy w tygodniu, dochodząc do 4-5 treningów kiedy nabierzesz większej wprawy. Pamiętaj także o prawidłowym oddychaniu, dbaniu o postawę ciała oraz uzupełnianiu wody podczas ćwiczenia.

Jeśli nie czujesz się na siłach aby spróbować samodzielnie, świetnym rozwiązaniem będzie trener personalny. Niekoniecznie musimy wiązać się na długie miesiące – można wykupić jedną sesję treningową podczas której poznamy odpowiednie ćwiczenia oraz ich dokładną technikę wykonywania.

To bardzo ważne szczególnie dla osób, które wcześniej nie trenowały. Prawidłowa technika zapewnia dobre rezultaty treningu, ale również bezpieczeństwo ćwiczeń i brak urazów. Obecnie można także znaleźć wielu specjalistów oferujących swoje usługi online. Powodzenia!