Przejdź do treści

Składniki zwiększające ochotę na seks

Czy jedzenie może podnieść libido i rozpalać zmysły? Zdecydowanie! Są potrawy, które w naturalny sposób zwiększają popęd seksualny. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie składniki, aby rozbudzić na dobre płomień namiętności. Sprawdź, które z nich powinny znaleźć się na Twojej następnej liście zakupów.

Okresowe spadki libido to zjawisko naturalne, dlatego zamiast się nimi zamartwiać, lepiej przystąpić do działania. Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie zawartości lodówki. Czy masz w niej wszystkie wymienione składniki?

Łosoś

To jedno z najlepszych źródeł kwasów omega-3. Obniża ciśnienie krwi i wspomaga jej prawidłową cyrkulację. Wiąże się to łatwiejszym transportem składników odżywczych i tlenu w organizmie, także w obrębie okolic intymnych. Omega-3 zwiększa również produkcję dopaminy, która jest uznawana za przekaźnik przyjemności.

Brzoskwinie

Już sam ich wygląd przywodzi na myśl pewną obietnicę. Soczysty owoc pobudza krążenie i zawiera wysokie stężenie witaminy C, która może działać pobudzająco – zwłaszcza na kobiece zmysły.

Jajka

Jajka to białko, a białko to energia, która jak wiadomo przydaje się w trakcie łóżkowych podbojów. Wprowadzenie jajek jako stałego elementu diety pomoże zwiększyć produkcję męskiego nasienia, oraz ureguluje poziom testosteronu.

Gorzka czekolada

Uważa się, że jedząc ciemną czekoladę uwalniamy związki podobne do tych, które wytwarzają się w trakcie trwania stosunku. Czekolada to także bogactwo magnezu, który sprzyja odprężeniu organizmu i ułatwia przyjemne odstresowanie.

Seler

Jedną z substancji występujących w selerze jest aminokwas o nazwie arginina. Rozszerza on naczynia krwionośne i działa jak naturalna viagra. Stwierdzono też, że aromat selera  zawiera steroidy zwane androsteronem oraz androstenolem. Dlatego po zjedzeniu tego warzywa uwalniamy feromony, które mogą silnie przyciągać płeć przeciwną.

Wiele z tych składników może być wielkim zaskoczeniem, ponieważ nie to oczywiste afrodyzjaki. I nie muszą być – naszym celem nie jest przecież rozbuchanie chwilowej żądzy, ale doprowadzenie do stałego podniesienia libido. Z pomocą tych potraw – na pewno się to uda!