Lutenea na poprawę wzroku – skład, działanie, dawkowanie, cena. Czy warto?

lutenea na oczy

lutenea na poprawę wzrokuLutenea jest to nowy preparat dla osób mających problem we wzrokiem. Nie tylko mówimy tutaj o wadzie wzroku ale również o problemach z piekącymi, zaczerwienionymi, łzawiącymi oczami. Mimo dość sporek konkurencji wśród produktów z tej kategorii, Lutenea zyskała dość szybko na popularności (szczególnie u osób starszych). Czy warto zainwestować w kolejną nowość, która pojawia się na rynku? Co nowego może zaproponować? Czy preparat działa i wart jest swojej ceny? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Lutenea – pomaga czy może jednak zaszkodzić? Analiza składu i działania.

Luteina i Zeaksantynasą to barwniki naturalnie występujące w produktach roślinnych. Ich największe stężenie znajduje się w plamce żółtej oka odpowiedzialnej za poprawną ostrość wzroku oraz jakość samego widzenia. Dodatkowo w siatkówce oka pełnią funkcję ochronną przed promieniowaniem UVA i UVB.

Luteina zwalcza wolne rodniki, przez co osłania przed uszkodzeniem fotoreceptory plamki oka i naczynia włosowate siatkówki oka.

Badania wykazały, że podawanie w codziennej diecie luteiny może zredukować aż o 43% występowanie uszkodzeń plamki żółtej oka.

Ważne: Organizm ludzki nie potrafi wytworzyć luteiny i zeaksantyny, dlatego należy je dostarczyć z zewnątrz w postaci pokarmów lub suplementów.

 

Cynk niedobór tego pierwiastka może prowadzić do krótkowzroczności. Najwięcej go znajduje się w siatkówce oka gdzie chroni nasze oczy przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego.

Witaminy z grupy B wspomagają pracę nerwu wzrokowego. Witamina B6 i B12 redukują ryzyko degeneracji plamki żółtej zwiększające się z wiekiem aż o 35%. Co więcej są one niezbędne do produkcji acetocholiny, która to z kolei bierze czynny udział w utrzymaniu prawidłowej wilgotności gałki ocznej.

Lutenea – podsumowanie składu oraz działania

Skład Lutenei opiera się wokół 4 głównych składników: Luteiny, Zeaksantyny, Cynku oraz witamin z grupy B. Ich działanie w zakresie poprawy oraz kondycji naszego wzroku można opisać w następujących punktach:

  • poprawia jakość i ostrość widzenia
  • ochrania nasze oczy przed promieniowaniem UVA i UVB
  • zwalcza wolne rodniki osłaniając przed uszkodzeniem plamki i naczynia włosowate siatkówki oka.
  • chroni nasze oczy przez zewnętrznymi czynnikami środowiska
  • wspomaga pracę nerwu wzrokowego
  • redukuje ryzyko degradacji plamki żółtej
  • pomaga utrzymać prawidłowe nawilżenie gałki ocznej

jak dbać o oczy opinie o lutenea

Lutenea – dawkowanie

Preparat ma postać kapsułki tak więc jego stosowanie nie powinno stwarzać problemów większości z nas. Jak opisuje producent należy zażywać 1 kapsułkę dzienni popijając ją szklanką wody.

Lutenea – opinie

Informacje jakie znaleźliśmy te temat Lutenei są dość obiecujące. Aczkolwiek skład – składem ale nawet najlepszy skład w złych proporcjach nic nie da. Dlatego tak ważne są opinie oraz rozmowy z osobami, które przeszły pełną kurację preparatem Luteneą.

Na tematycznych forach oraz blogach można znaleźć pozytywne (w większości) jak i negatywne opinie na ich temat.

Negatywne opinie odnoszą się do czasu na pierwsze zauważalne efekty. I tutaj chcielibyśmy się na chwilkę zatrzymać. Większość, jak nie wszystkie negatywne opinie odnoszą się do czasu jaki mija od zażycia 1 kapsułki do widocznej poprawy. Producent w zależności od przypadłości: łzawienie, zaczerwienienie, “piasek” pod powiekami, suchość oka, problemy ze wzrokiem. Podaje różne przedziały czasowe.

Osoby sądziły że tyle samo czasu potrzeba na poprawę wzroku co na redukcję uczucia suchości czy zaczerwienienia. Reszta opinie jest pozytywna zaznaczając iż osoby są zadowolone ze stosowania Luteneii oraz poleciłoby by ją znajomym (co jest dla nas osobiście dość istotne).

Lutenea – opinia redakcji

Po analizie składników – ich naturalnego pochodzenia oraz spełnianych funkcji. Oraz informacji/opinii dostępnych w internecie oceniamy Luteneę jako godną polecenia. Obecnie na rynku jest wiele produktów posiadających w składzie chociażby luteinę ale żaden z nich nie zebrał w tak krótkim czasie tak wielu pozytywnych opinii oraz recenzji. Świadczy to o tym iż sam preparat jest naprawdę z najwyższej półki, ale też nie jest tani.

Kupując Luteneę warto kierować się tym aby był to produkt oryginalny, ponieważ tylko oryginalny preparat może zapewnić efekty prezentowane podczas powyższej analizy. Na internetowych aukcjach czy porównywarkach cen można natrafić na podróbki przypominające z opakowania oryginalny preparat.

Poniżej dla Państwa wygody zamieszczamy link kierujący po kliknięciu bezpośrednio do oficjalnej strony Lutenea:

www.lutenea.pl

PRZEGLĄD RECENZJI
Skuteczność
Dostępność
Opinie
Opinie na forach
Cena
Jakość
Stosunek ceny do jakości
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Jak chcesz się przedstawić?