Przejdź do treści

Lutenea na poprawę wzroku – skład, działanie, dawkowanie, cena. Czy warto?

zmęczone przekrwione oczy

Lutenea jest to nowy preparat dla osób mających problem we wzrokiem. Nie tylko mówimy tutaj o wadzie wzroku ale również o problemach z piekącymi, zaczerwienionymi, łzawiącymi oczami. Mimo dość sporek konkurencji wśród produktów z tej kategorii, Lutenea zyskała dość szybko na popularności (szczególnie u osób starszych). Czy warto zainwestować w kolejną nowość, która pojawia się na rynku? Co nowego może zaproponować? Czy preparat działa i wart jest swojej ceny? 

Z dzisiejszego artykułu dowiesz się:

Lutenea – pomaga czy może jednak zaszkodzić? Analiza składu i działania.

Luteina i Zeaksantynasą to barwniki naturalnie występujące w produktach roślinnych. Ich największe stężenie znajduje się w plamce żółtej oka odpowiedzialnej za poprawną ostrość wzroku oraz jakość samego widzenia. Dodatkowo w siatkówce oka pełnią funkcję ochronną przed promieniowaniem UVA i UVB.

Luteina zwalcza wolne rodniki, przez co osłania przed uszkodzeniem fotoreceptory plamki oka i naczynia włosowate siatkówki oka. Dzięki temu cała powierzchnia znajdująca się na oku, oraz struktura siatkówki, jak i plamki żółtej pozostają nienaruszone. Dodatkowo naczynia krwionośne w obrębie oczu są uszczelniane i wzmacniane.

To pozwala użytkownikom Lutenei zredukować bóle gałki ocznej, a także znacznie poprawić jakość widzenia, nawet w warunkach słabego oświetlenia, czy po zmroku. Przekłada się to na lepszy komfort czytania książek czy prowadzenia samochodu.

Badania wykazały, że podawanie w codziennej diecie luteiny może zredukować aż o 43% występowanie uszkodzeń plamki żółtej oka.

Dlatego Lutenea stanowi także bardzo dobrą profilaktykę przeciwko występowaniem schorzeń oczu, które mogą prowadzić do ryzykownych operacji, które wymagają długiej rekonwalescencji.

[dropshadowbox align=”none” effect=”lifted-both” width=”auto” height=”” background_color=”#ffee6d” border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]Ważne: Organizm ludzki nie potrafi wytworzyć luteiny i zeaksantyny, dlatego należy je dostarczyć z zewnątrz w postaci pokarmów lub suplementów.[/dropshadowbox]

Lutenea to jeden z najlepszych sposobów na suplementację tych substancji, ponieważ w każdej kapsułce znajduje się maksymalne stężenie substancji aktywnej. Bardzo ciężko byłoby przyswoić taką ilość, opierając się wyłącznie na pokarmach.

Cynk niedobór tego pierwiastka może prowadzić do krótkowzroczności. Najwięcej go znajduje się w siatkówce oka gdzie chroni nasze oczy przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego.

Witaminy z grupy B wspomagają pracę nerwu wzrokowego. Witamina B6 i B12 redukują ryzyko degeneracji plamki żółtej zwiększające się z wiekiem aż o 35%. Co więcej są one niezbędne do produkcji acetocholiny, która to z kolei bierze czynny udział w utrzymaniu prawidłowej wilgotności gałki ocznej.

Lutenea – podsumowanie składu oraz działania

W recepturze preparatu znalazły się tylko naturalne składniki, dlatego Lutenea działa skutecznie, ale i łagodnie. Nie wywołuje niepożądanych działań, ani żadnych skutków ubocznych.

Skład Lutenei opiera się wokół 4 głównych składników: Luteiny, Zeaksantyny, Cynku oraz witamin z grupy B. Ich działanie w zakresie poprawy oraz kondycji naszego wzroku można opisać w następujących punktach:

PODSUMOWANIE DZIAŁANIA
Poprawia jakość i ostrość widzenia
Ochrania nasze oczy przed promieniowaniem UVA i UVB
Zwalcza wolne rodniki osłaniając przed uszkodzeniem plamki i naczynia włosowate siatkówki oka
Chroni nasze oczy przez zewnętrznymi czynnikami środowiska
Wspomaga pracę nerwu wzrokowego
Redukuje ryzyko degradacji plamki żółtej
Pomaga utrzymać prawidłowe nawilżenie gałki ocznej

jak dbać o oczy opinie o lutenea

Lutenea – dawkowanie

Preparat ma postać kapsułki tak więc jego stosowanie nie powinno stwarzać problemów większości z nas. Jak opisuje producent należy zażywać 1 kapsułkę dzienni popijając ją szklanką wody.

Nie należy zwiększać dawki w celu uzyskania szybszego działania. Producent przygotował preparat w ten sposób, aby działał on możliwie najszybciej, jednak zachowując przy tym bezpieczeństwo. Zatem warto trzymać się wyznaczonych dawek.

Lutenea – opinie

Informacje jakie znaleźliśmy te temat Lutenei są dość obiecujące. Aczkolwiek skład – składem ale nawet najlepszy skład w złych proporcjach nic nie da. Dlatego tak ważne są opinie oraz rozmowy z osobami, które przeszły pełną kurację preparatem Luteneą.

W celu znalezienia prawdziwych opinii można przeszukać blogi o tematyce zdrowia, portale społecznościowe, czy fora, na których można znaleźć wiele przydatnych informacji, a także komentarze osób, korzystających z odpowiednich preparatów.

Na tematycznych forach oraz blogach można znaleźć pozytywne (w większości) jak i negatywne opinie na ich temat.

Negatywne opinie odnoszą się do czasu na pierwsze zauważalne efekty. I tutaj chcielibyśmy się na chwilkę zatrzymać. Większość, jak nie wszystkie negatywne opinie odnoszą się do czasu jaki mija od zażycia 1 kapsułki do widocznej poprawy. Producent w zależności od przypadłości: łzawienie, zaczerwienienie, „piasek” pod powiekami, suchość oka, problemy ze wzrokiem. Podaje różne przedziały czasowe.

Osoby sądziły że tyle samo czasu potrzeba na poprawę wzroku co na redukcję uczucia suchości czy zaczerwienienia. Reszta opinie jest pozytywna zaznaczając iż osoby są zadowolone ze stosowania Luteneii oraz poleciłoby by ją znajomym (co jest dla nas osobiście dość istotne).

Nie znaleźliśmy także wzmianki o występowaniu żadnych efektów ubocznych Lutenei. Żaden komentarz nie odnosi się do niepożądanego działania preparatu. To ważna informacja, w kontekście bezpieczeństwa stosowania preparatu.

Wiele komentarzy natomiast, potwierdziło pozytywne działanie preparatu. Osoby, które miały okazję korzystać z Lutenei, opisywały dobre skutki działania, zauważalne zaledwie po kilkunastu dniach od rozpoczęcia kuracji.

Znaczna ilość komentarzy opisywała także poszczególne efekty działania. Poprawa ostrości wzroku, zredukowania wysychania powiek, czy zanik zaczerwienienia.

Lutenea – opinia redakcji

Po analizie składników – ich naturalnego pochodzenia oraz spełnianych funkcji. Oraz informacji/opinii dostępnych w internecie oceniamy Luteneę jako godną polecenia. Obecnie na rynku jest wiele produktów posiadających w składzie chociażby luteinę ale żaden z nich nie zebrał w tak krótkim czasie tak wielu pozytywnych opinii oraz recenzji. Świadczy to o tym iż sam preparat jest naprawdę z najwyższej półki, ale też nie jest tani.

Cena wydaje nam się jednak zupełnie adekwatna, do sposobu działania preparatu, który oferuje szybki powrót dobrej kondycji narządu wzroku. Należy także zwrócić uwagę, na to, że Lutenea to nie tylko preparat likwidujący skutki zaczerwienienia, czy wysychania gałki ocznej. To także bardzo skuteczna profilaktyka przeciwko wielu chorobom oczu, które mogą się rozwijać, szczególnie w starszym wieku.

Kupując Luteneę warto kierować się tym aby był to produkt oryginalny, ponieważ tylko oryginalny preparat może zapewnić efekty prezentowane podczas powyższej analizy. Na internetowych aukcjach czy porównywarkach cen można natrafić na podróbki przypominające z opakowania oryginalny preparat.

Poniżej dla Państwa wygody zamieszczamy link kierujący po kliknięciu bezpośrednio do oficjalnej strony Lutenea:

www.lutenea.pl