Przejdź do treści

Nowoczesne metody męskiej depilacji – którą warto wybrać?

jaka metoda depilacji dla mężczyzny

Przez wiele lat wśród społeczeństwa hołdowano przekonanie, że prawdziwy mężczyzna powinien mieć włosy na całym ciele. Ostatnia dekada przyniosła jednak rewolucję w tej kwestii. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na regularną depilację – także intymną. Czy ten trend zachowa się na dłużej? Sprawdź jakie sposoby depilacji męskiej są teraz najbardziej popularne.

Większość mężczyzn jest skłonna zaakceptować depilację pleców, klatki piersiowej, dłoni, a nawet nóg, ale usuwanie zbędnego owłosienia z okolic intymnych wzbudza u nich stanowczy sprzeciw. Choć panowie coraz bardziej przekonują się do zasadności depilacji, zabieg ten najczęściej wykonują jednak sportowcy – wyłącznie ze względów praktycznych.

Co tak naprawdę powstrzymuje mężczyzn przed depilacją intymną? Wbrew pozorom, wcale nie jest to wstyd, ale strach – zwłaszcza przed bólem oraz dyskomfortem spowodowanym przez zastosowanie gorącego wosku.

Jakie korzyści przynosi depilacja intymna?

 Największą zaletą depilacji intymnej jest łatwiejsza higiena w tych okolicach, co przydaje się zwłaszcza latem, przy wysokich temperaturach. Poza tym, wydepilowana skóra wokół członka jest przez wiele kobiet uznawana za przyjemniejszą w dotyku, a nawet bardziej podniecającą. Ogolone narządy płciowe wydają się też optycznie większe i bardziej atrakcyjne z punktu widzenia partnerki. Może to przekładać się na zwiększenie doznań podczas zbliżeń, zwłaszcza w przypadku seksu oralnego.

Najnowsze metody męskiej depilacji – wosk, elektroliza, laser

 Depilacja woskiem nie jest jedyną dostępną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Mężczyźni, którzy są mniej odporni na ból mają też do wyboru inne sposoby. Jednym z nich jest elektroliza, którą wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg polega na wprowadzeniu do mieszka włosowego cienkiej elektrody, której zadaniem jest zniszczenie korzenia mieszka włosowego. Gwarantuje to trwałe usunięcie włosów na wszystkich obszarach ciała.

Inna metoda to depilacja za pomocą lasera. Jest to zabieg bezbolesny, ale równocześnie znacznie droższy niż depilacja woskiem, czy elektroliza. Aby zapewnić sobie trwały efekt, zabieg musi zostać powtórzony średnio od 3- 6 razy, najlepiej z dwu- lub trzymiesięcznymi odstępami. Dobry laser nie powoduje żadnych podrażnień skóry, a lekkie zaczerwienienie ustępuje zwykle po 1-2 godzinach.

 Alternatywą dla powyższych sposobów jest profesjonalna depilacja cukrowa. W tym przypadku sam zabieg cukrowania jest praktycznie bezdotykowy i wystarczy przeprowadzać go raz w miesiącu.