Przejdź do treści

Jak leczyć zaburzenia erekcji?

kobieta i mężczyzna

Sposobów na leczenie erekcji jest bardzo wiele, prawdopodobnie tak wiele jak i przyczyn, ponieważ to właśnie od nich trzeba zacząć myśleć o kuracji. Zobaczmy zatem co w dużej mierze powoduje brak wzwodu, a także co możemy zrobić, żeby sobie pomóc – nawet w warunkach domowych.

DIAGNOZA PROBLEMU

Bardzo ważnym elementem jest trafna diagnoza problemu. Musimy ustalić przyczynę. Choć czasami jest to bardzo trudne, najczęściej odpowiedź sama pcha się pod nos. Na przykład: mamy nadwagę, jesteśmy ciężko zapracowani, mało śpimy i ciągle się denerwujemy – w takich warunkach nie da się osiągać zdrowych wzwodów.

Problem może wynikać także z pewnego rodzaju uprzedzeń, złych doświadczeń, a także nagromadzonego wstydu, który z każdym stosunkiem staje się coraz większy. Dlatego też przyczyna nie koniecznie musi być fizyczna. Trafną diagnozę postawi na pewno specjalista, do którego warto się udać.

kobieta i mężczyzna pod kołdrą

DYSTANS I NASTAWIENIE

To jedne z ważniejszych czynników erekcji. Jeśli uznaliśmy, że nasz problem leży w głowie, trzeba przeprowadzić ze sobą trudną i szczerą rozmowę, a może nawet wygadać się bliskiemu kumplowi?

Czasami okazuje się, że samo powiedzenie czegoś na głos jest bardzo oczyszczające. Musimy popatrzeć na sprawę w odpowiednim dystansem i nastawieniem. Przede wszystkim seks ma być przyjemnością dla obu stron, a nie festiwalem stresu o to, czy zobaczymy dzisiaj flagę. Musimy sobie uświadomić, że po drugiej stronie również znajduje się żywa osoba, która także ma swoje problemy i kompleksy.

Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie sami nabrać odpowiedniego podejścia, pomoc psychologa może się okazać bardzo dobrym rozwiązaniem. Zdajemy sobie sprawę, że można odczuwać spory dyskomfort na myśl o rozmowie tak intymnej, z obcym człowiekiem, jednak jeśli trafimy na prawdziwego specjalistę uga będzie ogromna, a wzwód może wrócić.

PODEJMUJEMY KROKI BEZ WSTYDU

Obecne tempo życia i rozwój technologiczny sprawiają, że stajemy się coraz mniej zdrowi. Zapominamy zdrowo się odżywiać, zapadamy na choroby układu krwionośnego. To właśnie dlatego tak wielu, nawet młodych mężczyzn cierpi na schorzenia narządów rozrodczych.

Takie choroby mogą utrudniać osiągnięcie wzwodu. Dlatego jeśli zauważymy jakikolwiek niepokojący objaw, należy bezzwłocznie udać się do odpowiedniego specjalisty. To bardzo ważne nie tylko dlatego, że może pomóc “wrócić do gry”, ale również dlatego, aby dbać o swoje zdrowie.

Jeśli odczuwacie wstyd na myśl o takiej wizycie – spokojnie, pomyślcie o tym jak o czymś zupełnie naturalnym. Warto także pamiętać, że nie jesteśmy jedyni w swojej niedoli. Lekarz, do którego się udamy również nie jedno widział. Jedno jest pewne – rozmowa ze specjalistą i konsultacja, bardzo mocno uspokajają.

kobieta i mężczyzna w łóżku

POMOC W ŻELU

Jeśli ustaliliśmy już przyczynę, a przed wizytą u lekarza chcielibyśmy spróbować jednak jeszcze czegoś w domu – nie ma problemu. Na rynku można obecnie znaleźć bardzo wiele suplementów diety czy kosmetyków, dedykowanych dla mężczyzn.

Odpowiednim przykładem może być żel Erogen X. To specjalna formuła, która polepsza ukrwienie w obrębie członka, tak aby mógł on się szybciej i mocniej napełniać. Dzięki temu erekcja staje się twardsza i trwa dłużej. Erogen X to także sposób na więcej doznań z każdego zbliżenia, oraz naturalne nawilżenie.

Jeśli nie żel, to może kapsułki? Na tej stronie https://wntt.pl/extreen/ przeczytaliśmy o kapsułkach Extreen, które również wydają się być dobrym rozwiązaniem. Producent zapewnia, że po zaledwie miesiącu od rozpoczęcia kuracji będziemy nie tylko osiągać większe wzwody, ale także zwiększy się rozmiar członka.

ZAUFANIE

Przy tym co teraz napiszemy, pozostałe sposoby walki o wzwód mogą się wydać błahe, jednak ten podpunkt może uratować wielu mężczyzn od wstydu, kompleksów, a nawet stanów depresyjnych związanych z niemożnością osiągania erekcji. O czym mowa?

Warto porozmawiać poważnie ze swoją partnerką, jeśli problem nie chcę z jakiegoś powodu zniknąć. Pamiętajcie, że penetracja to nie jedyny sposób na udany stosunek, pozostaje także masa pieszczot, które również mogą sprawić ogromną przyjemność obu stronom.

Jeżeli nasza partnerka jest otwarta na dialog i czujemy, że możemy jej ufać, ten sposób przyniesie na pewno wiele ulgi. Może okaże się także, że i ona miała kompleks lub problem, o którym chciała porozmawiać?

PODSUMOWUJĄC…

W ramach podsumowanie należy pamiętać o tym, aby zacząć od próby rozpoznania problemu: to moje ciało się nie sprawdza, czy może moja głowa blokuje moje ciało? Warto sprawdzić także pomocne suplementy diety i kosmetyki.

Jeśli żaden sposób nie działa należy zgłosić się do odpowiedniego specjalisty. Warto także spróbować dialogu z samym sobą lub ze swoją partnerką. Spróbować złapać dystans, pamiętając o tym, iż jest to normalne i można temu zaradzić. Jeśli ten problem dotyczy Was, nie zamiatajcie go pod dywan. Im szybciej zaczniecie sobie z nim radzić, tym szybciej wrócicie do pełni sprawności seksualnej.