Przejdź do treści

Seks to zdrowie! Ciekawe fakty medyczne, które warto znać

kobieta i mężczyzna w łóżku

To hasło, które na pewno nie jest Wam obce, jednak czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego mówi się, że seks to zdrowie? Poniżej opiszemy kilka przykładów tego, dlaczego warto częściej chodzić do sypialni.

Zbliżenia seksualne to przede wszystkim sposób, który wymyśliła natura, na to aby przedłużać gatunek. Choć wiele tysięcy lat temu seks między ludźmi wyglądał zupełnie inaczej niż teraz (przede wszystkim chodzi tu o uwarunkowania społeczne), jego główne cechy i skutki, nie zmieniły się nawet na przestrzeni tak długiego czasu.

Dla wielu jest to temat tabu. Dla wielu jest to czysta przyjemność, a dla wielu, także ogromny problem i kompleks. Dlatego warto otwarcie dyskutować o seksie, prosić o pomoc, zasięgać informacji, a także dbać o siebie w sposób, który umożliwi nam zdrowe stosunki seksualne.

kobieta i mężczyzna podczas zbliżenia

SATYSFAKCJA SEKSUALNA – SATYSFAKCJA ŻYCIOWA

Jako ludzie rozumni, często szukamy prostego wytłumaczenia na skomplikowane sprawy. Pociąg seksualny i potrzeba zbliżenia nie jest jednak do końca wytłumaczalna. Mówi się, że kobiety pociągają silni mężczyźni, ponieważ wyczuwają, że kiedy przedłużą gatunek, ich dzieci będą bezpieczne. Mężczyźni podobno lubią duże piersi, ponieważ podświadomie czują, że kobieta będzie mogła wykarmić nimi potomstwo.

Choć powyższe informacje mogą być prawdziwe, czasami zwyczajnie ciężko wytłumaczyć źródło popędu, które jak się okazuje może opierać się także na psychicznej więzi partnerów, nie tylko na wzajemnej atrakcyjności cielesnej.

Dlaczego seks jest tak ważny w naszym życiu? Zbliżenia seksualne wpływają na wytwarzanie tak zwanego “hormonu szczęścia” czyli serotoniny. Ta ma natomiast wpływ na dobrą kondycję i odporność organizmu. Regularne stosunki seksualne pozwalają także uwolnić stres i rozdrażnienie.

Mówi się także o tym, że ludzie, którzy nie dają upustu swojemu popędowi seksualnemu stają się podenerwowani i ciężko radzą sobie w kontaktach z innymi. Szybko się denerwują, nie potrafią się skupić, a także nie czują się spełnieni. 

DZIAŁANIE MAGICZNYCH SUPLEMENTÓW

Niebieska pigułka, to chyba najbardziej znany na świecie preparat, który ma pomóc w osiąganiu zadowalających stosunków, poprzez wsparcie czasu trwania i mocy erekcji. Warto jednak wiedzieć, że na rynku istnieje wiele więcej preparatów, często takich, które opierają swoje działania o naturalną recepturę, uderzając w przyczyny seksualnych problemów, zatem w ich działaniu nie ma mowy o żadnej magii.

Możemy skorzystać na przykład z żeli, które nakłada się bezpośrednio na prącie. Dobrym przykładem będzie tutaj żel Erogen X i żel Collosel. Oba preparaty zawierają wazelinę, dzięki której stosunek staje się łatwiejszy. Żel Collosel wspiera także poszerzanie tkanek gąbczastych, dzięki czemu z czasem użytkowania prącie staje się większe. Żel Erogen X posiada naturalne ekstrakty, które poprawiają intensywność przeżyć podczas stosunku.

Możemy zdecydować się także na tabletki, które atakują problem od środka. Na przykład tabletki Extreen, które w naturalny sposób wspierają erekcje. Tabletki Extreen również powodują, że prącie staje się większe. Warto zwrócić uwagę także na tabletki Eroxel – ich naturalny skład pozwala nie tylko wzmocnić wzwód, ale także szybciej regenerować się po stosunku. Tabletki Eroxel, jak zresztą wszystkie powyższe preparaty, nie wywołują efektów ubocznych.

kciuk w górę

SEKS TO TRENING

Nie wiemy czy zdajecie sobie sprawę, że seks to trening fizyczny, który może spalić jednorazowo wiele kalorii, a także budować kondycję i wspierać pracę serca. Choć brzmi to dość irracjonalnie, w rzeczywistości dokładnie tak to wygląda.

Stosunki seksualne potrafią także pogłębiać wydolność oddechową i wpływać pozytywnie na ciśnienie krwi w organizmie. Może w takim razie warto zamienić choć jeden trening na siłowni, na zbliżenie ze swoją partnerką?

SEKS I ZWIĄZEK

Seks to zdrowie, ale także jak dowodzi wiele wywiadów i opinii specjalistów – seks to zdrowy związek. Nie chodzi tu jedynie o przyjemność dwójki partnerów, ale o to co oznacza zbliżenie seksualne dla relacji dwojga ludzi.

Przede wszystkim chodzi o bliskość, zaufanie i szczerość. Sypialnia to często pole minowe, mieszanka kompleksów, fantazji i niewypowiedzianych pretensji. Udane pożycie seksualne jest wewnętrzną wizytówką zdrowego, pełnego bezpieczeństwa i zaufania związku.

Regularne stosunki seksualne w związku, to także zredukowanie ilości kłótni. Wiele par informuje o tym, jak wiele napięcia znika w sypialni. Tam również możemy zdać sobie sprawę, że najważniejsza jest nasza wyjątkowa relacja, a nie to kto ostatni wyładowywał zmywarkę.

Na koniec można także przytoczyć wszystkie obliczenia informujące o tym, że seks przedłuża życie. Czy to prawda? Tego nie wiemy, natomiast jesteśmy przekonani, że warto tę tezę wypróbować! Przy okazji oczywiście możemy dostarczyć sobie i swojej partnerce wiele przyjemności, ale zdrowie najważniejsze, prawda?