Przejdź do treści

Statystyczny Polak w łóżku – jakimi kochankami jesteśmy

para pod kołdrą

No właśnie, jak wyglądają te statystyki? Od razu trzeba stwierdzić, że bardzo ciężko brać wyniki takich ankiet bardzo poważnie. Przede wszystkim dlatego, że jest ich bardzo wiele i są tworzone zazwyczaj na potrzeby publikacji w kolorowych magazynach. Kształtuje się z nich jednak kilka ciekawych schematów, a także stereotypów przylegających do polskich zwyczajów łóżkowych.

Pozostaje także kwestia prawdomówności, w końcu seks to bardzo intymny, a dla wielu bardzo ciężki temat – czy możemy zatem przyjąć, że statystyki są prawdziwe? Jedne źródła podają, że statystyczny polak uprawia seks raz w tygodniu, inne zaś, że raz na miesiąc. Naszym zdaniem różnicę tych wyników zależą po prostu od badanej grupy.

Szkoda, bardzo ciekawie byłoby dowiedzieć się jak wyglądają prawdziwe zwyczaje seksualne naszych rodaków. Czy ma na nie wpływ demografia? Czy inaczej kochają się ludzie z wielkich miast, a inaczej z małych miasteczek?

Koniec końców każdy z nas ma indywidualne potrzeby, a także indywidualne podejście do bliskości. Możemy natomiast zastanowić się, czy łatki stereotypów, które do nas przyległy są nadal aktualne?

zdziwiona kobieta w łóżku

Zwyczaje 

Warto też wziąć pod uwagę, iż zwyczaje seksualne w dużej mierze zależą od tego w jakim momencie życia jesteśmy, a także ile mamy lat. wiele artykułów na temat życia seksualnego polaków mówi o tym, że kochamy się mniej kiedy jesteśmy w stałych związkach, niż kiedy jesteśmy singlami.

Na tej podstawie można by wyciągnąć wniosek, że nie mamy dużej trudności ze znalezieniem partnera łóżkowych przyjemności, natomiast w stałe relacje wkrada się rutyna. Wielu ankietowanych przyznaje także, że bliskość jest często efektem ustalonego wcześniej planu z partnerką czy partnerem. Pretekstem są urodziny, święta takie jak walentynki, czy rocznice znajomości. 

Temperament

Stereotypy, choć krzywdzące, czasami potrafią być trafne. Czy to prawdziwa teza, jeśli chodzi o to jakimi kochankami są Polacy? Wiele słyszy się o południowym temperamencie i podejściu do życia oraz miłości, mieszkańców Włoch czy Hiszpanii.

Mieszkańcy Europy środkowej uchodzą za mniej wyluzowanych, mniej cieszących się życiem, co może wpływać także na zwyczaje seksualne. Wiele ankiet dowodzi jednak, że na to jacy jesteśmy w łóżku większy wpływ ma jakość relacji między kochankami, nie narodowość.

Zatem wspomniany temperament u Polaków może być nieco bardziej ostudzony, jednak odpowiednie partnerstwo i zaufanie, pozwalają wznieść zbliżenia na zupełnie nowy poziom. Niestety nawet w takich relacjach, może pojawić się kilka problemów…

Kompleksy

Kompleksy to ogromny problem w łóżku. Nie chodzi jedynie u zbyt mały rozmiar piersi u kobiet czy zbyt małe prącie u mężczyzn. Bardzo często problemy łóżkowe związane są ze stresem, który potrafi zablokować możliwość osiągania erekcji, czy satysfakcjonujących orgazmów.

Wiele osób decyduje się na małą pomoc z zewnątrz, co w naszej opinii nie jest niczym zły. Można na przykład spróbować żelu Collosel, który doda każdemu mężczyźnie pewności siebie. Collosel nawilża prącie i umożliwia zwiększenie jego rozmiaru, a także intensyfikuje doznania związane z seksem.

Można także spróbować żelu Erogen X. Dzięki niemu erekcja stanie się mocniejsza i będzie trwała dłużej. Erogen X sprawi także, że krew w obrębie prącia będzie płynąć bardziej swobodnie, co również z czasem pozwoli wydłużyć penisa.

Pomijając pomoc z zewnątrz, zawsze warto porozmawiać z partnerką lub partnerem o tym co nas niepokoi czy męczy w sferze łóżkowej. Oczywiście nie jest to łatwe. Ponownie odwołując się do statystyki, Polacy temat seksu nadal uważają za spore tabu, nawet w bliskich relacjach.

zbliżenie kobiety i mężczyzny

Kilka sposobów na poprawę życia seksualnego

Statystyki mogą zdjąć z nas wyrzuty sumienia i pozwolić na myślenie, że nie jest z nami tak źle, skoro inni mają podobne problemy. Jednak przecież nie chodzi o to, żeby się usprawiedliwiać, a o to, żeby czerpać jak najwięcej satysfakcji z życia seksualnego. Dlatego na koniec chcielibyśmy przekazać kilka dość trywialnych, ale działających sposobów na to, aby poprawić swoje życie erotyczne.

  • Popraw swoją relację

Jakość związku ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o seks. Jeśli macie dużo problemów w sypialni, może trzeba zastanowić się nad całą relacją? Porozmawiajcie na spokojnie. Czasami dobra komunikacja pokazuje, że problemy, które wydawały się ogromną, są tylko sprawą otworzenia się przed sobą nawzajem.

  • Nie uciekaj przed problemami

Czasami nasze ciało nie funkcjonuje tak jakbyśmy tego chcieli. W sferze seksualnej negatywnym czynnikiem może być przemęczenie, przewlekły stres, czy nawet brak kondycji. Zastanów się gdzie leży źródło problemu i zacznij działać. Brak orgazmu, niemożność osiągania erekcji czy przedwczesna ejakulacja, to bardzo częste problemy. Choć nie łatwo przełamać wstyd, jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, należy udać się do specjalisty.

  • Popatrz na to z przymrużeniem oka

Wiele kobiet i mężczyzn pytanych o to, co najbardziej cenią w bliskości seksualnej z partnerem, wcale nie wymienia wspaniałych orgazmów czy długości trwania erekcji. Mówią natomiast o wspólnej przyjemności, dzielenia się miłymi chwilami, bliskości intymnej. Dlatego też nie skupiaj się tylko na szczytowych momentach, popatrz na seks z dystansem, czymś co dzielicie wspólnie i wspólnie możecie poprawiać.